Czy wszystkie napoje energetyczne są niezdrowe?

Prawie każdego dnia wielu z nas sięga po napoje energetyczne, chcemy dzięki nim pobudzić się dodać sobie energii . Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo szkodliwe są one dla naszego zdrowia.

Ich skład pozostawia wiele do życzenia, pijąc je wlewamy w siebie masę szkodliwych substancji , barwników , słodzików oraz sztucznych dodatków. Nie jest to obojętne dla naszego organizmu . Nasz organizm bardzo cierpi na tym , wyrządzamy sami sobie tym krzywdę zupełnie świadomie. Wiadomo w dzisiejszych czasach kiedy to Zycie gna do przodu , jesteśmy w ciągłym biegu , nieodpowiednia dieta, nadmiar obowiązków, stres w pracy i w domu  i problemy ze snem – to wszystko sprawia, że bardzo często brakuje nam energii na to by temu wszystkiemu podołać. Jak sobie z tym radzić ? Otóż wielu z nas wybiera drogę na skróty idzie na łatwiznę i sięga po napój energetyczny. Co jest bardzo złym i zgubnym rozwiązaniem.

Nie dość że to nam tak naprawdę nie pomaga tak jak tego chcemy to jeszcze przy bardzo długim stosowaniu bardzo szkodzi naszemu zdrowiu. Nie warto tak się faszerować , tym bardziej że maja one w składzie bardzo dużą zawartość kofeiny, tauryny, ekstraktu z guarany, L-karnityny czy teobrominy oraz wiele innych szkodliwych substancji.  Stosowanie ich często i w nadmiarze może prowadzić do przeciążeń układ krążenia, wpływając negatywnie na pracę serca.  Z racji tych negatywnych skutków dla naszego zdrowia jakie niosą ze sobą energetyki może warto pomyśleć o jakiś zdrowych zamiennikach , które nie szkodzą organizmowi a działają równie podobnie i pobudzają.

Na rynku jest coraz to więcej nowości i więcej zdrowych napojów energetycznych jakie możemy spokojnie stosować  gdyż nie niszczą i nie szkodzą naszemu organizmowi.  Bardzo dobrym rozwiązaniem na zastąpienie sobie szkodliwych napojów pobudzających jest stosowanie tych zdrowych które w swoim składzie zawierają naturalną kofeinę i same dobre składniki oraz bardzo dobry naturalny owocowy smak . Warto sięgać po takie naturalne i sprawdzone napoje wtedy gdy brak nam energii czy mocy wtedy wiemy że pijąc taki napój energetyczny nie szkodzimy naszemu zdrowiu.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz