Czy można wybrać miejsce odbioru wypożyczanego pojazdu?

​Wynajem samochodu to bardzo wygodna opcja. Korzystają z niej zarówno klienci indywidualni, potrzebujący auta na wakacyjny wyjazd czy w ramach zastępstwa za własny zepsuty pojazd, jak i klienci biznesowi, coraz chętniej wybierający wynajem długoterminowy zamiast leasingu czy zakupu pojazdów na kredyt. Dziś do wypożyczenia samochodu nie jest nawet konieczne osobiste pojawienie się w wypożyczalni.

Wypożyczalnia sieciowa to większy wybór miejsc odbioru

Na rynku działają dwa rodzaje wypożyczalni samochodów: lokalne oraz sieciowe. Wypożyczalnie lokalne mają jeden lub kilka oddziałów, które położone są najczęściej na terenie jednego lub sąsiadujących miast. Wypożyczalnie sieciowe to firmy działające na większą skalę – oferują swoje usługi na terenie danego kraju, kontynentu, a nawet całego globu. Z racji tego, że wypożyczalnie sieciowe mają wiele oddziałów, zapewniają więcej miejsc odbioru wypożyczanego samochodu. Korzystając z usług ogólnopolskiej wypożyczalni, można zdecydować się na przykład na wynajem samochodu w Warszawie, udać się w podróż Szczecina, a następnie oddać pojazd w tamtejszym oddziale firmy.

Podstawienie samochodu na lotnisko

Jedną z usług dodatkowych oferowanych przez wiele wypożyczalni aut jest podstawienie samochodu na lotnisko. Wybierając ją, najemca niemal od razu po opuszczeniu samolotu może wsiąść do pojazdu i kontynuować podróż, nie musząc udawać się do oddziału wypożyczalni, który może znajdować się wiele kilometrów od portu lotniczego. Wszystkie formalności załatwiane są w momencie przekazania auta przez pracownika wypożyczalni. To opcja o wiele tańsza niż zamówienie taksówki i znacznie wygodniejsza niż podróż komunikacją miejską, zwłaszcza jeśli trzeba przetransportować dużo bagaży. Jedną z firm, która zapewnia możliwość podstawienia pojazdu na lotnisko, jest wypożyczalnia samochodów ABACUS CAR RENTAL. Dysponuje ona 14 oddziałami oraz ponad 40 punktami wydań zlokalizowanymi w największych miastach na terenie całej Polski. Dzięki temu jest w stanie podstawić auto na właściwie każdy port lotniczy w naszym kraju.

Wypożyczonym samochodem prosto z domu lub miejsca pracy? To możliwe!

Dla osób wyjątkowo ceniących swój czas bądź z jakiegoś powodu niemogących pojawić się w oddziale – chociażby przez awarię własnego pojazdu – wypożyczalnie aut oferują jeszcze jedną usługę. Jest nią wynajem samochodu z podstawieniem w wybrane miejsce: pod dom, miejsce pracy czy w centrum miasta. Najczęściej podstawienie jest możliwe w obrębie granic miasta, w którym wypożyczalnia posiada oddział, ale niektóre firmy – za dodatkową opłatą – są w stanie udostępnić samochód w naprawdę dowolnym miejscu. Podobnie jak w przypadku podstawienia samochodu na lotnisko podpisanie umowy najmu i protokołu odbioru pojazdu odbywa się podczas przekazania auta.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz