Makijaż – kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne są cenione ze względu na swoją trwałość, brak wywoływania podrażnień oraz za zaskakująco szeroką gamę kolorystyczną, jaką oferują. Mamy tutaj cienie, pudry i korektory pozwalające na poprawianie urody i oferujące równocześnie subtelne efekty pielęgnacyjne. Kiedy sięgamy po kosmetyki mineralne, mamy pewność, że stosujemy tylko bezpieczne substancje bez sztucznych dodatków, które mogłyby podrażniać skórę swoimi sztucznymi barwnikami, substancjami zapachowymi czy różnymi tłuszczami.

Puder mineralny kontra puder klasyczny

Mineralne pudry to produkty popularne dopiero od niedawna. Na amerykańskim rynku pojawiły się zaledwie przed kilkoma dekadami i od tego czasu zdążyły sobie zjednać już wielką rzeszę oddanych użytkowników. Są też dostępne na całym świecie. Cenione są za to, że są znacznie łagodniejsze dla cery i wykonany z ich pomocą makijaż wygląda znacznie bardziej naturalnie. O ich sile najlepiej świadczy fakt, że dzisiaj już praktycznie nie ma kosmetyków, które nie posiadałyby dużych domieszek kosmetyków mineralnych. Trzeba jednak widzieć istotną różnicę pomiędzy nimi. W kosmetykach klasycznych oprócz mineralnych składników znajdują się jeszcze także parabeny| dodatki aromatyczne i chemiczne konserwanty, a są to substancje odpowiedzialne za podrażnienia skóry i reakcje alergiczne.

Prawdziwe produkty mineralne można rozpoznać miedzy innymi po tym, że są ważne bezterminowo. Związane jest to z faktem, że nie ma w nich składników organicznych, które mogłyby się z czasem popsuć. Nawet po kilkunastu latach są wciąż idealne. Jeśli jednak w takim kosmetyku pojawią się różne dodatki organiczne, data ważności będzie zależała od tych dodatków i będzie znacznie krótsza. Trzeba zaznaczyć, że produkty dostępne w Europie muszą być badane w sposób, który uniemożliwia oznaczenie produktu jako przydatny bezterminowo i dlatego te produkty, które w USA są ważne bezterminowo, w naszym kraju są ważne zwykle przez kilka lat.

Zalety

Kosmetyki mineralne polecane są przede wszystkim dlatego, że nie blokują ruchu powietrza, dzięki czemu skóra nie wysycha, a pory się nie zatykają. Oznacza to w praktyce, że mogą korzystać z nich osoby niezależnie od rodzaju cery i zawsze będzie to produkt idealny. Na jego jakość też nie będzie można narzekać, ponieważ matowe pudry mineralne można nakładać warstwami, przez co można uzyskać idealne krycie i dokładnie taki odcień, jak się tego chce.

Pamiętajmy tylko, że kosmetyki z domieszką minerałów to nie kosmetyki mineralne i nie mają właściwości kosmetyków mineralnych.

Wejdź na: annajaworska.pl

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz