Lampa sufitowa – (nie)standardowa

Lampa sufitowa stanowi standardowe wyposażenie wielu pomieszczeń i chętnie jest wybierana. Nie oznacza to jednak, że musi być standardową, zwyczajną czy banalną. Producenci podsuwają nam propozycje, które są atrakcyjne cenowo, a do tego potrafią wykreować indywidualną przestrzeń. Warto pochylić się nieco dłużej nad zakupem lampy sufitowej, bo poza praktycznymi funkcjami, będzie wpływać na estetykę całego wnętrza.

Dopasowanie do parametrów pomieszczenia

Inne rozwiązania pod względem wizualnym sprawdzają się w kuchni, a jeszcze inne w łazience czy salonie. Każde pomieszczenie cechuje się konkretnymi wymaganiami pod tym względem. Musimy zwrócić uwagę nie tylko na metraż pomieszczenia, ale i wysokość sufitów oraz umiejscowienie lampy wiszącej, a finalnie liczbę tego typu punktów oświetleniowych.

Dlaczego te parametry są tak ważne? Bo standardowe wykonania na długich linkach w niskich pomieszczeniach mogą zaowocować zawadzaniem głową o lampę. Z kolei te, które będą montowane pośród niestandardowo wysokich sufitów, a będą miały krótką linkę, staną się dla nas trudno dostępne podczas czyszczenia, a do tego wyglądać będą dość nieproporcjonalnie.

Stylistyka i estetyka

Jeśli pod względem technicznym już wiemy, w jaką półkę produktów celujemy, zastanówmy się nad stylistyką. Aranżacja wnętrza ma znaczenie, bo odpowiada za stworzoną atmosferę. Wyjątkowe lampy nie muszą być horrendalnie drogie bądź kiczowate. Wystarczy spojrzeć na ofertę, jaką stanowią lampy sufitowe wiszące Azzardo.com.pl. O efekcie końcowym decydują detale, precyzja wykonania i ciekawy projekt.

Urozmaicać swoje przestrzenie możemy wybierając nowoczesne lampy sufitowe do wnętrz klasycznych, czy też rustykalnymi propozycjami uzupełniając współczesne stylizacje. Czy taki sposób komponowania ma rację bytu? Zdecydowanie tak, bo dzisiejsze trendy oświetleniowe pozwalają na coraz więcej, a niecodzienne połączenia mogą sprawdzać się wyjątkowo dobrze. Wystarczy zadbać o to, by całość była spójną i harmonijną. By którykolwiek z elementów lampy wiszącej znalazł swój odpowiednik w pozostałych typach oświetlenia.

Miejsce montażu

Nie mniej ważnym pozostaje miejsce montażu lampy wiszącej. Nie musi to być centralny punkt sufitu, choć takie rozwiązanie sprawdza się we wnętrzach, które nie wymagają kilku źródeł światła pośród niego. Można wybrać dwie lampy wiszące w tym samym stylu i umiejscowić je symetrycznie pośród prostokątnego salonu. Lampy te mogą także różnić się swoim charakterem, jeśli pomieszczenie dzielimy na poszczególne strefy. Światłem bowiem kreujemy wnętrze i atmosferę.

Mamy całkiem sporo możliwości, bo i oferta jest coraz szerszą. Decydując się na zakup lampy sufitowej pamiętajmy o tym, by dopasować je nie tylko pod względem aranżacji wnętrza. Przemyślmy liczbę takich punktów świetlnych, ich konstrukcje oraz obszerność. To ważne dla stylistyki oraz komfortu użytkowania pomieszczenia, które powinno być odpowiednio oświetlone.

 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz