Gdzie zaparkować bez przepłacania przy lotnisku w Krakowie?

Parkowanie przy lotnisku wcale nie musi być związane z bardzo wysokim wydatkiem. Trzeba wiedzieć tylko, gdzie zostawić samochód, aby nie przepłacić. Podpowiadamy, jak wybrać tanie miejsca parkingowe przy lotnisku w podkrakowskich Balicach!

Dojazd na lotnisko własnym autem ma wiele zalet – dzięki temu możemy dojechać na miejsce punktualnie, nie musimy korzystać z komunikacji publicznej, co czasami jest niewygodne. Nie każdy z nas ma też możliwość bezpośredniego dojechania na lotnisko z użyciem dostępnych połączeń. Podkrakowski port lotniczy w Balicach ma dla podróżujących oraz ich bliskich własne parkingi – jest to parking krótkoterminowy typu Kiss & Fly, który przeznaczony jest do szybkiego odwożenia i odbierania osób, a także parkingi długoterminowe, na których możemy zostawić auto na jedną godzinę, cały dzień, a nawet na kilka tygodni.

Jeśli chodzi o ceny, nie mamy jednak dobrej wiadomości. Wprawdzie parking Kiss & Fly położony przy drodze dojazdowej do terminalu jest darmowy, ale tylko przez pierwsze 10 minut. Potem musimy za każde zaczęte 10 minut zapłacić aż 10 złotych. Ceny parkingów długoterminowych to 9-10 złotych za godzinę. W przypadku dłuższych postojów możemy liczyć również na rabaty, niemniej jednak i tak koszty są spore, na przykład jedna doba to wydatek 54-60 złotych.

Gdy poszukiwany jest tańszy parking przy lotnisku w Krakowie warto wziąć pod uwagę przede wszystkim oferty nieoficjalnych miejsc parkingowych położonych w miejscowości Balice. Zaledwie w odległości 300-400 metrów od terminala możemy znaleźć parkingi zapewniające znacznie niższe ceny – nawet od 2-4 złotych za jedną godzinę i od 6-10 złotych za jedną dobę. Nie musimy także samodzielnie iść na terminal, ponieważ możemy skorzystać z bezpłatnych transferów oferowanych przez obsługę parkingową. Dzięki temu zostaniemy zawiezieni wraz z ciężkimi bagażami wprost pod terminal. Parkingi zapewniają nam również dodatkowe usługi, na przykład możemy wypożyczyć plandekę do przykrycia auta, napompować koła, naładować akumulator.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz