Gdzie zaparkować bez przepłacania przy lotnisku w Krakowie?

Parkowanie przy lotnisku wcale nie musi być związane z bardzo wysokim wydatkiem. Trzeba wiedzieć tylko, gdzie zostawić samochód, aby nie przepłacić. Podpowiadamy, jak wybrać tanie miejsca parkingowe przy lotnisku w podkrakowskich Balicach!

Dojazd na lotnisko własnym autem ma wiele zalet – dzięki temu możemy dojechać na miejsce punktualnie, nie musimy korzystać z komunikacji publicznej, co czasami jest niewygodne. Nie każdy z nas ma też możliwość bezpośredniego dojechania na lotnisko z użyciem dostępnych połączeń. Podkrakowski port lotniczy w Balicach ma dla podróżujących oraz ich bliskich własne parkingi – jest to parking krótkoterminowy typu Kiss & Fly, który przeznaczony jest do szybkiego odwożenia i odbierania osób, a także parkingi długoterminowe, na których możemy zostawić auto na jedną godzinę, cały dzień, a nawet na kilka tygodni.

Jeśli chodzi o ceny, nie mamy jednak dobrej wiadomości. Wprawdzie parking Kiss & Fly położony przy drodze dojazdowej do terminalu jest darmowy, ale tylko przez pierwsze 10 minut. Potem musimy za każde zaczęte 10 minut zapłacić aż 10 złotych. Ceny parkingów długoterminowych to 9-10 złotych za godzinę. W przypadku dłuższych postojów możemy liczyć również na rabaty, niemniej jednak i tak koszty są spore, na przykład jedna doba to wydatek 54-60 złotych.

Gdy poszukiwany jest tańszy parking przy lotnisku w Krakowie warto wziąć pod uwagę przede wszystkim oferty nieoficjalnych miejsc parkingowych położonych w miejscowości Balice. Zaledwie w odległości 300-400 metrów od terminala możemy znaleźć parkingi zapewniające znacznie niższe ceny – nawet od 2-4 złotych za jedną godzinę i od 6-10 złotych za jedną dobę. Nie musimy także samodzielnie iść na terminal, ponieważ możemy skorzystać z bezpłatnych transferów oferowanych przez obsługę parkingową. Dzięki temu zostaniemy zawiezieni wraz z ciężkimi bagażami wprost pod terminal. Parkingi zapewniają nam również dodatkowe usługi, na przykład możemy wypożyczyć plandekę do przykrycia auta, napompować koła, naładować akumulator.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl