Jak szybko poprawić swój wygląd? Sprawdź, jakie kosmetyki warto mieć pod ręką

Nieprzewidziane sytuacje zdarzają się przy obecnym tempie życia znacznie częściej niż kiedyś. Nie zawsze więc jest czas na tradycyjne metody higieny włosów i skóry głowy, skutkujące długim pobytem w łazience i nieraz kilkugodzinnym schnięciem. A przecież fryzura musi być perfekcyjna cały czas! Co zrobić, kiedy nie masz czasu, możliwości bądź najzwyczajniej w świecie ochoty na klasyczne mycie, by szybko ożywić fryzurę?

Szampon suchy – doskonały pomysł na włosy przetłuszczające się!

Mimo że ten specyfik znany jest już od czterech dekad, dopiero zawrotne tempo życia sprawiło, że cieszy się rosnącą popularnością. Zawdzięcza to błyskawicznemu efektowi, który można przy jego pomocy uzyskać – szampon suchy pozwala bowiem momentalnie odświeżyć fryzurę, poprawiając jej objętość i odbiór wizualny. Ma najczęściej postać aerozolu zawierającego specjalny puder na bazie skrobi, owsu bądź ryżu, którego zadaniem jest absorpcja nadmiernych ilości sebum. Ożywia to fryzurę, przywracając jej blask, a włosom sprężystość, przy okazji neutralizując brzydki zapach. Aplikacja odbywa się od nasady włosów, pasmo po paśmie. Doskonale sprawdza się w wypadku włosów przetłuszczających się.

Należy pamiętać, że szampon suchy nie zastąpi tradycyjnych metod higieny, dlatego nie można uważać go za alternatywę dla nich – ma służyć jedynie do okresowego ożywienia fryzury. Nadmierne stosowanie może być szkodliwe dla włosów, przesuszając je i powodując łupież.

Odżywki nawilżające na włosy suche

Włosy suche mają to do siebie, że są niezwykle niesforne – trudno utrzymać je w ładzie. By szybko przywrócić je do życia, można wykorzystać w tym celu odżywkę nawilżającą. Najpierw spryskaj nią głowę, a następnie uczesz, modelując fryzurę przy pomocy dużej, okrągłej szczotki. Alternatywą dla odżywki może być zwykła woda z kranu – warto jednak uważać, by nie zmoczyć włosów zbyt mocno.

Spraye i mgiełki odświeżające, pudry i pianki

Rynek kosmetyków oferuje również szereg innych preparatów błyskawicznie odświeżających fryzurę. Mowa na przykład o różnego rodzaju sprayach i mgiełkach odświeżających, które nadadzą włosom piękny zapach – warto jednak pamiętać, by nakładać je z umiarem, bowiem zbyt duża ilość tylko obciąży włosy.

Alternatywą dla suchego szamponu może być puder transparentny bądź pianki z alkoholem. Ten pierwszy również charakteryzują właściwości absorbujące. Należy jednak, podobnie jak w przypadku szamponu suchego, porządnie wyczesać włosy po zabiegu, by pozbyć się pudru. Z kolei alkohol zawarty w piankach ma właściwości wysuszające, dzięki czemu dobrze sprawdzą się one, gdy włosy zaczną się przetłuszczać.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz