Mionix: myszka, przed którą nic się nie ukryje

Czy da się wymyślić jeszcze coś nowego i praktycznego w dziedzinie myszek gamingowych? Mionix twierdzi, że tak, prezentując swoją nową myszkę Naos QG: pierwszego na świecie gryzonia, w którym zastosowano sensory skórno-galwaniczne.

Naos QG odczytuje na bieżąco rytm serca, szybkość i przebyty przez myszkę dystans, a także ilość akcji na minutę czy sumę wszystkich kliknięć. Część z tych informacji może być wyświetlana za pomocą nakładki graficznej, kompatybilnej z niemal każdą grą. Uzyskane dane można następnie zapisać i przesłać swoim znajomym. Dodatkowo mysz posiada otwarty kod API, dzięki któremu gracze sami będą mogli tworzyć nowe funkcje dla Naosa QG.

Dla profesjonalistów

Jakie korzyści z tych danych ma gracz? Szwedzki producent twierdzi, że z unikalnych funkcji myszki skorzysta cała rzesza graczy, zaczynając od osób poważnie traktujących turnieje. Naos QG daje okazję do zebrania cennych informacji, nad czym jeszcze muszą popracować.

Dla internetowych twórców

Nowym produktem Mionix z pewnością mogą zainteresować się także streamerzy i youtuberzy. Przy graniu w strzelanki czy gry typu survival horror, a więc tytułów dostarczających wielu emocji, podzielenie się ze znajomymi czy fanami przez stream, YouTube lub inne media społecznościowe, może dostarczyć wszystkim sporo zabawy.

Myszka komputerowa

Dla każdego

Mionix zapewnia jednak, że z Naosa QG pociechę będą mieć także zwykli użytkownicy. W końcu grając każdy chce osiągnąć jak najlepsze wyniki, a dzięki nowej myszce szwedzkiego producenta dowiedzą się, jak w suchych liczbach prezentuje się ich dyspozycja. Zresztą prócz wspomnianych już funkcji, myszka była projektowana, by być po prostu dobrym gamingowym sprzętem.

Nowe idzie

Naos QG to nie tylko czujniki skórno-galwaniczne, ale także nowy sensor optyczny PMW-3360. Zdaniem producenta sensor ten gwarantuje precyzyjne oddawanie ruchów gryzonia i to bez pozytywnej czy negatywnej akceleracji, przy maksymalnej prędkości 7,6 m/s.

Mysz, która dobrze leży

Nie zmienił się za to kształt myszki, który pozostał taki sam jak w poprzednich wersjach Naosa. Do tego dochodzi siedem programowalnych przycisków, wewnętrzna pamięć pozwalająca zachować własne ustawienia.

 

Myszka Naos QG będzie dostępna w sprzedaży w cenie 599 zł.

>> Zobacz również artykuł o sztucznej inteligencji

Źródło:newsrm.tv

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz