Warszawską taksówką z lotniska

W jaki sposób najprościej dostać się z lotniska do hotelu, będąc w dużym, obcym mieście? Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż większość podróżnych decyduje się na wzięcie taksówki, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji i zbędnych problemów. Czy jednak jest to najlepsze rozwiązanie?

Taksówki dziś

Taksówki od wielu lat cieszą się nieustającą popularnością. Wciąż korzysta z nich wiele osób, mimo że w dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi posiada własne samochody. Taksówki są określane jako środek transportu miejskiego. Na ogół są specjalnie oznaczone, często mają charakterystyczne barwy, zaś ich kierowcy muszą posiadać specjalne uprawnienia, a także licencję.
Wiele miast stworzyło sieci taksówkarskie, które rozpoznawane są nie tylko w danym kraju, ale również na całym świecie. Przykładowo, żółta taksówka stała się nieodłącznym symbolem największego miasta Stanów Zjednoczonych – Nowego Jorku. Pojazdy o dość nietypowym kształcie, na ogół malowane na czarno to z kolei taksówki londyńskie. Często mówi się, że wycieczka do Nowego Jorku lub do Londynu nie może być w pełni udana bez nawet krótkiego przejazdu taksówką.

Zalety podróży taksówką

Ludzie decydują się na korzystanie z taksówek głównie dla komfortu przejazdu, który na ogół jest bardzo wysoki. Przykładowo - dana osoba przyjeżdża do Warszawy i ląduje na Okęciu. Ma sporą ilość bagażu, a na dodatek do hotelu jest dość daleko. Wówczas transfer taksówką z lotniska wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że odpadają wszystkie kłopoty związane z kupnem biletów, szukaniem przystanków lub przesiadaniem się na inne środki komunikacji. Z taksówek często korzystają też osoby jadące do lekarza (ze względu na niedyspozycję zdrowotną), te które nie posiadają własnego auta, albo np. ludzie wracający do domu w środku nocy.
Niewątpliwie olbrzymią zaletą korzystania z taksówek jest po prostu wygoda. W aucie jesteśmy sami lub wraz z osobą/osobami z którymi podróżujemy. Do tego dochodzi jedynie kierowca. Nie musimy przepychać się w tłumie ludzi, co na ogół ma miejsce w pojazdach komunikacji miejskiej. Taksówka rzadziej niż inne pojazdy, takie jak np. tramwaj czy autobus, staje w korkach. Wtedy prowadzący pojazd po konsultacji z pasażerem może zmienić trasę przejazdu, zrobić niewielki objazd i szybciej dowieźć klienta w wyznaczone miejsce. Więcej na stronie: www.warsawmodlintaxi.pl

transfer taksówką z lotniska

Taxi Warszawa

System w jakim funkcjonują taksówki w Polsce jest nieco inny niż ten, z jakim mamy do czynienia we wcześniej wspomnianym Nowym Jorku, czy też Londynie. W stolicy (podobnie jak w wielu polskich miastach) istnieje dużo sieci-firm taksówkarskich. Tym samym istnieje duża dowolność, zarówno w kolorze aut, jak i w przypadku wyboru modelu samochodu. Konkurencja między poszczególnymi operatorami również jest większa.
Osoby decydujące się na transfer taksówką z lotniska w Warszawie często zastanawiają się jaka będzie cena za kurs. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jaki rejon stolicy będziemy chcieli jechać. Naturalnie, im punkt docelowy będzie znajdował się bliżej lotniska, tym będzie taniej. Trzeba pamiętać, że kursy w godzinach nocnych, jak i poza granice miasta będą droższe, niż ma to miejsce w ciągu dnia i na terenie miasta.
Na pewno niewątpliwą zaletą korzystania z taksówek w Warszawie jest omijanie korków. Jest to miasto duże, a natężenie ruchu jest w nim wręcz ogromne. W godzinach szczytu na wielu głównych drogach tworzą się zatory, które ciągną się często kilometrami. Dlatego właśnie ludzie przybywający do Warszawy tak często zamawiają taksówki. Dzięki skorzystaniu z takich usług, mamy szansę przyjechać na miejsce znacznie szybciej, niż wtedy gdy np. korzystalibyśmy z tramwaju lub autobusu. Są one oczywiście tańsze, jednak znacznie mniej komfortowe.

Jak z nich korzystać?

Zwyczajowo jeśli chcemy zamówić w Warszawie taksówkę, to jest na to kilka sposobów. Pierwszym jest udanie się na postój. Drugi to zamówienie takiego pojazdu przez telefon lub przez internet. Wsiadając do auta powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy taksówkarz ma wywieszoną licencję, a także jaki jest stan licznika. Po zakończeniu kursu musimy uiścić odpowiednią opłatę. Dawniej można było to zrobić tylko gotówką. Dziś możemy wybrać stary sposób, bądź zapłacić kartą kredytową. Warto też pamiętać o napiwku.

 

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz