Szkła ochronne na telefon

W celu zapewnienia skutecznej ochrony na ekran telefonu przez ewentualnymi pęknięciami oraz zarysowaniami, znajdziemy spory wybór szkieł hartowanych. Na jakie parametry szkła powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Wyświetlacze w nowoczesnych telefonach są bardzo podatne na ewentualne zarysowania czy też pęknięcia. Niestety, ale fabrycznie nowe telefony nie zawsze są wyposażone w odpowiedniej jakości szkła czy też inne zabezpieczenia, które chroniłyby ekran przed uszkodzeniem. Chociaż tak naprawdę często nawet najlepsze zabezpieczenia fabryczne, jak np. Gorilla Glass, są po prostu niewystarczające.

Warto w takiej sytuacji rozpatrzyć kupno specjalistycznego szkła hartowanego, które skutecznie zabezpieczy telefon. Raczej nie trzeba wspominać o tym, że wysokiej klasy hartowane szkło jest o wiele bardziej skuteczniejsze w przypadku zabezpieczenia telefonu, aniżeli zwykła folia. Ponadto zupełnie nie przeszkadza ono w korzystaniu z telefonu. Szkło hartowane wskazane jest również dla osób, które korzystają z telefonu w niecodziennych, często trudnych warunkach. Dzięki niemu można w prosty sposób zabezpieczyć ekran telefonu również w plecaku czy torebce.

Najlepsze szkła hartowane na telefon

Szkło hartowane na telefon - warto czy nie?

Jeśli chodzi o akcesoria do telefonów, które można zakupić na rynku, to bezsprzecznie największą popularnością cieszą się szkła hartowane. Takie rozwiązanie wybierają zarówno osoby posiadające wysokiej klasy smartfony od marki premium, jak i posiadacze zwykłych telefonów niskobudżetowych. Jest to więc potwierdzenie, że szkło hartowane jest po prostu najlepszym sposobem, aby skutecznie zabezpieczyć ekran swojego telefonu.

Szkło hartowane jednak nie chroni tylko i wyłącznie ekranu. Jego obecność na telefonie może również zamortyzować ewentualny upadek telefonu, dzięki czemu jest odpowiedzialne za ochronę praktycznie całego urządzenia. Dzięki niemu nie musimy również przejmować się, że być może przypadkiem porysujemy ekran podczas noszenia telefonu w kieszeni, gdzie w pobliżu mogą znajdować się klucze bądź portfel.

Mocne szkła hartowane z pewnością wskazane są dla osób, które co jakiś czas regularnie doprowadzają do uszkodzeń swoich ekranów. Zbicie szybki bądź uszkodzenie wyświetlacza może mocno nadwyrężyć budżet każdej osoby. Ponadto sam telefon mocno traci na estetyce, a w poważniejszych przypadkach nawet na funkcjonalności. Zabezpieczenie za pomocą szkła może uchronić nas przed wydaniem nawet kilkuset złotych. W skrajnych przypadkach naprawa bądź wymiana wyświetlacza może kosztować nawet ponad tysiąc złotych. Warto więc wyposażyć swój telefon w szkło hartowane, szczególnie, że jest ono bardzo proste do zamontowania.

Szkło hartowane - jaką twardość wybrać? Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Wysokiej jakości szkło hartowane cechuje się zdecydowanie większą wytrzymałością, aniżeli standardowe szkło. Najczęściej odznaczają się one normą 9H, dzięki czemu nawet ostre narzędzia nie są w stanie ich zarysować. Porównanie zabezpieczeń szkieł hartowanych najczęściej odbywa się z wykorzystaniem skali Mohsa, chociaż wykorzystuje się również określenie twardości samych minerałów.

Podczas kupna szkła hartowanego warto zwrócić uwagę na wymienioną powyżej skalę, co pomoże nam dobrać jakość zabezpieczenia do naszych potrzeb. Mimo wszystko na rynku najczęściej i tak można spotkać się ze szkłem hartowanym 9H, które jest w pełni wystarczające do zapewnienia wysokiej ochrony mechanicznej.

Sprzedawcy oferują również bardzo często zarówno dedykowane szkła, jak i uniwersalne szkła hartowane. Teoretycznie uniwersalne szkło powinno pasować do większości modeli, jednak w praktyce często należy dociąć pewną powierzchnię szkła, aby było ono idealnie dopasowane. 

Z tego względu zdecydowanie lepiej sprawdzają się dedykowane szkła hartowane, dzięki czemu każde wycięcie w szkle jest zintegrowane np. z otworem na głośnik w telefonie. To sprawia, że szkło hartowane jest w pełni funkcjonalne oraz nie powoduje żadnych problemów podczas korzystania z telefonu.

https://hamamobile.pl/szkla-ochronne

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz