Charakterystyka programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami

źródło zdjęcia: styl.fm

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami to jeden z najbardziej popularnych programów emitowanych w Polsce. Rozrywkowy program oparty jest na schemacie brytyjskich, a początkowo emitowany był w latach 2011-2014. Mimo swojej popularności został zdjęty ze stacji TVN na kilka lat. Po wielu latach ponownie pojawił się na antenie w telewizji Polsat, lecz w unowocześnionej formie, z inną nazwą. 

 Charakterystyka programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami

Niegdyś rozpoznawany jako Taniec z gwiazdami, dziś emitowany jako Dancing with the Stars polega na udziale osób znanych w świecie show biznesu. Każdy z nich uczy się tańczyć pod opieką profesjonalnych tancerzy, którzy są ich trenerami oraz partnerami tanecznymi. Każdego tygodnia wspólnie muszą przygotować jeden z tańców towarzyskich, następnie jest on oceniany przez jury, a także widzów za pośrednictwem głosowania między innymi SMS. Każdego tygodnia para z najmniejszą liczbą głosów musi odejść z programu. W finale zostają tylko dwie pary, które walczą o główną nagrodę - Kryształową Kulę. Podczas emisji w TVN nagrodą był także samochód. W telewizji zasadę zmieniono na nagrodę finansową - 100 tysięcy złotych dla gwiazdy, a także 50 tysięcy dla partnera.

Prowadzący programu 

Prowadzący programu wraz z edycjami także zmieniali się. Za czasów Tańca z gwiazdami prowadzący byli:
• 1 edycja – Magda Mołek i Hubert Urbański,
• 2-5 edycja – Katarzyna Skrzynecka i Hubert Urbański,
• 6-12 – Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski,
• 13 edycja – Natasza Urbańska i Piotr Gąsowski.

W 2014 program przejęła stacja Polsat, w roli gospodarza przez cały czas jest Krzysztof Ibisz natomiast jego partnerki prowadzące uległy zmianie:

• 1-4 edycja – Anna Głogowska.
• 5-10 edycja – Paulina Sykut-Jeżyna.

Tancerze 

W programie pojawiło się wiele osób ze świata tanecznego, którzy wzbudzili sympatię widzów. Najpopularniejszymi tancerzami niezmiennie od lat są: Agnieszka Kaczorowska, Jan Kliment, Rafał Masera, Stefano Terrazzino, Kamila Kajan, Anna Głogowska oraz Tomasz Barański. Są oni najbardziej rozpoznawalni oraz utożsamiani z programem, a dzięki nim gwiazdy zdobyły główną nagrodę. Najwięcej nagród zdobył Fafał Maserak oraz Jan Kliment 

Jurorzy 

Roszady także przechodzili jurorzy. Są to osoby znane ze świata tanecznego oraz showbiznesu. Obecnie tylko Ivona Pavlowić pełni nadal funkcję jurora, jako jedyna była przez wszystkie edycje programu, bez względu na stację, która go emituje. Jurorami byli także: Zbigniew Wodecki, Beata Tyszkiewicz, Andrzej Grabowski, Piotr Galiński, Ola Jordan, Michał Malitowski, Janusz Józefowicz oraz Jolanta Fraszyńska, przy czym dwie ostatnie osoby były jurorami tylko w ostatniej emisji na antenie TVN.

Miłość, która narodziła się na na oczach widzów Taniec z gwiazdami 

Druga edycja programu Taniec z gwiazdami, wyemitowana na stacji TVN była szczególnie emocjonująca. Na parkiecie rosło gorące uczcie pomiędzy Katarzyną Cichopek oraz jej partnerem Marcinem Hakielem. W efekcie 3 lata później para pobrała się, owocem ich miłości jest dwójka dzieci - Adam oraz Helena.

Drugą z miłosnej historii jest uczucie Anny Głogowskiej, która była tancerką oraz prowadzącą programu w późniejszych latach, a Piotrem Gąsowskim (prowadzącym). Wydarzenie miało miejsce także w drugiej edycji, a owocem miłości jest córka, urodzona 2 lata po emisji programu na stacji TVN.

Czytaj więcej w tym artykule >>

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz