Niewymagające rośliny do biura

Jeśli chodzi o dekorowanie przestrzeni biurowej, istnieje wiele wspaniałych roślin domowych, które mogą żyć w pomieszczeniach i są świetne dla tych, którzy nie mają czasu, aby utrzymać dużą roślinę w oknie. Rośliny pająka nie wymagają wiele opieki i przetrwają co najmniej dzień bez wody. Mogą świetnie wyglądać w wiszącym koszu lub doniczce. Rośliny te pochodzą z Afryki Południowej i mają również nazwy, takie jak: roślina samolotowa, roślina wstążki i bluszcz pająka.

5 niewymagających roślin do Twojego biura 

1. Palma bambusowa

Jeśli próbujesz ożywić swoje biuro bez spędzania dużej ilości czasu na stanowisku pracy, rozważ zakup palmy bambusowej, która wymaga jedynie słabego oświetlenia. Jej długie, grube łodygi i duże liście dodadzą jasnej zieleni do Twojego miejsca pracy.

palma bambusowa

2. Aspidistra 

To kolejna bezpretensjonalna roślina wewnętrzna, często osiedlana w biurach i szklarniach. Wskaźniki temperatury nie mają znaczenia, najważniejsze jest to, że temperatura nie spada poniżej 3-5 stopni. Podlewać mniej więcej raz w tygodniu. W razie potrzeby przeprowadza się przeszczep, a biorąc pod uwagę powolny wzrost, nie więcej niż raz na 3-5 lat. Wysokość nie przekracza 70 cm i dobrze rośnie na parapetach, ale pod warunkiem zacienienia latem przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Niektóre odmiany dobrze rosną w cieniu. Jeden warunek - nie zwilżaj podłoża, a roślina będzie długo rosła.

Dowiedz się więcej: Najlepsze rośliny domowe do biura

3. Sansevieria

Potocznie zwana (wężowica, język teściowej, ogon szczupaka). Wysokość do 1 m. 

Sansevieria

Główną wadą jest to, że umiera przy nadmiernym podlewaniu. Podlewać raz w tygodniu, zimą raz na 3 tygodnie. Przesadzane tylko w miarę możliwości, gdy korzenie wypełniają całą doniczkę. Obok rozety pojawia się szypułka, na której kwitną małe białe kwiaty. Ale główną zaletą kwiatu są jego piękne liście w kształcie pasa o różnych barwnych kolorach, takich jak skóra węża. Średnia roczna temperatura wynosi 18-28 stopni. Zimą nie mniej niż 13 stopni. Roślina nie jest kapryśna i może rosnąć zarówno w półcieniu, jak i częściowo tolerować bezpośrednie promienie słońca. Wilgotność nie ma znaczenia, a nawóz stosuje się tylko latem raz w miesiącu.

4. Aloes 

Roślina aloesu jest również świetną opcją dla biura. Produkująca leczniczy żel roślina, która pochodzi z pustyni, ma wiele zalet, w tym bycie świetnym oczyszczaczem powietrza. Nie tylko może dodać trochę zieleni do Twojej przestrzeni biurowej, ale także jest to świetna roślina dla ludzi, którzy są zajęci. Aloesy wyglądają również bardzo ładnie w nowoczesnych pomieszczeniach biurowych i wymagają minimalnej opieki. Podlewaj raz w tygodniu latem, raz w miesiącu zimą. Przeszczepione około raz na 3 lata. Aloes dobrze rośnie w suchym klimacie. Wśród niedociągnięć - boi się bezpośredniego światła słonecznegoBędzie rósł bardzo dobrze na biurku, parapecie lub innej przestrzeni biurowej i będzie przyjemnym dodatkiem dla biura.

aloes

W medycynie używana jest tylko jedna odmiana Aloe Vera. Wzrost jest średni. Zimą minimalna temperatura to 10 stopni, latem wytrzymuje nawet 27 stopni.

 

5.  Aglaonema

 

aglaonema

 

Rośnie w cieniu lub półcieniu, ale boi się bezpośredniego światła słonecznego. W pomieszczeniu często stosuje się różnorodne gatunki, które są cenione za dekoracyjność liści. Istnieją również unikalne formy hybrydowe, takie jak crit, o czerwono-różowej barwie. Nie wymaga częstego podlewania - wystarczy raz w tygodniu, zimą podlewanie zmniejsza się 3 razy. Nie ma  też specjalnych wymagań dotyczących wilgotności i temperatury. Przesadzana co 4-5 lat ze względu na powolny wzrost. Roślina oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, pochłaniając toksyny i wydzieliny z różnych materiałów syntetycznych. Głównym warunkiem jest nie nadmierne zwilżenie gleby, w przeciwnym razie korzenie zaczną gnić.

Rośliny w biurze - zalety 

Rośliny w biurze mogą pomóc w poprawieniu wydajności i nastroju pracowników. Zwiększają poziom tlenu i zmniejszają stres. Nie wspominając o tym, że mogą również poprawić jakość powietrza. Dobra roślina może poprawić wydajność, oczyścić powietrze i dodać odrobinę wystroju. Najlepsze rośliny są nie tylko dekoracyjne, ale także korzystne dla Twojego zdrowia. Nadszedł czas, aby wprowadzić ogród do swojego biura!

 

 

 

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz