Samochód używany – czy można kupić go bez ryzyka?

Zakupienie używanego auta może przypominać grę w rosyjską ruletkę. Czy poszukiwania zawsze muszą jednak wiązać się z ryzykiem?

Na polskim rynku znajduje się wiele samochodów używanych – to nie tylko pojazdy pochodzące z krajowej dystrybucji, ale również te sprowadzane do nas z zagranicy, głównie z krajów Zachodniej Europy.

Duży wybór nie pokrywa się jednak wcale z łatwością zakupu odpowiedniego pojazdu z drugiej ręki. Ryzyko, że trafimy na model, który w rzeczywistości jest w złym stanie technicznym, jest spore. Eksperci wskazują, że obecnie nawet około połowa samochodów przeznaczonych na sprzedaż ma inną kondycję niż ta opisana w ogłoszeniu!

Wybierz zaufanego sprzedawcę

Jeśli chcemy kupować bezpiecznie samochody używane Warszawa lub w innym mieście, warto przede wszystkim wybrać zaufanego sprzedającego. W tym przypadku zdecydowanie najlepszą decyzją jest udanie się do salonu dealerskiego, który prowadzi sprzedaż nie tylko nowych, ale również używanych aut.

Salony dealerskie mają w ofercie samochody nowsze, nadal w świetnym stanie technicznym, dokładnie sprawdzone i przygotowane do sprzedaży, aby mogły służyć nowym właścicielom przez wiele kolejnych lat.

Na auto używane od dealera możemy także otrzymać gwarancję – to duże udogodnienie, ponieważ na taką ochronę nie możemy liczyć w przypadku zakupienia pojazdu z komisu, na giełdzie lub od prywatnego sprzedającego.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Aby mieć pewność, że samochód rzeczywiście jest w stanie spełnić nasze oczekiwania, zawsze sprawdźmy go przed dokonaniem decyzji. Warto zajrzeć do środka, pod maskę, dopytać o interesujące nas szczegóły. Oczywiście, ważna jest również jazda próbna, którą w przypadku zakupu auta od dealera możemy odbyć bez problemów.

Zatem jeśli chcemy zdecydować się na zakup używanego samochodu i nie chcemy ryzykować własnymi pieniędzmi, warto zajrzeć do salonów dealerskich prowadzących sprzedaż aut z drugiej ręki. Wybór wprawdzie nie jest tak duży, a ceny są nieco wyższe, ale to transakcja, która nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa!

 

Artykuł zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz