Produkcja i import mebli z Chin

Chiny to kraj będący jednym z największych producentów mebli na świecie. Jest to także najpopularniejszy eksporter z branży wnętrzarskiej. Ze względu na ogromny popyt na meble, wynikający ze stałego rozwoju rynku nieruchomości, import mebli z Chin staje się coraz powszechniejszy. Jeśli więc zastanawiasz się nad produkcją i sprowadzaniem ich z Chin, musisz poznać kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci robić to w pewny i bezpieczny sposób.

Oryginalne i stylowe meble to bez wątpienia najważniejszy element aranżacji wnętrz. Warto zadbać o to, by były nie tylko piękne, ale również praktyczne. Niestety, za wysokiej jakości meblami idzie także ich wysoka cena. Właśnie dlatego coraz popularniejszy staje się import mebli z Chin – nie tylko przez przedsiębiorców, ale również klientów indywidualnych, którzy cenią sobie niepowtarzalne rozwiązania wnętrzarskie. Chcesz wiedzieć, od czego zacząć import z Państwa Środka? Zapraszamy do lektury!

Gdzie szukać mebli z Chin?

W Chinach istnieje wiele ośrodków przemysłu meblowego, w których można znaleźć różnorodne rozwiązania wnętrzarskie praktycznie w każdym wariancie kolorystycznym, przeróżnych kształtach, stylach i wykonane z dowolnych materiałów. Najsłynniejsze zagłębie meblowe to zdecydowanie prowincja Guangdong, a w szczególności znajdujące się tam miasto Foshan. To miejsce nazywane jest miastem mebli. Na jego ulicach znajdują się setki sklepów należących do międzynarodowych handlarzy mebli. Inne miejsca zajmujące się wytwarzaniem wyposażenia wnętrz to m.in. prowincje Fujian, Jiangsu i Shandong.

Import mebli z Chin a cło

Bez względu na to, jaki towar z Chin planujesz importować, musisz pamiętać, że konieczne jest opłacenie cła za wszystkie produkty. Na szczęście sprawdzenie konkretnych stawek celnych nie powinno sprawić Ci żadnych problemów, ponieważ znajdziesz je w systemie ISZTAR (System Zintegrowanej Taryfy Celnej) oraz TARIC (Zintegrowana Taryfa Wspólnot Europejskich). Na koniec wystarczy obliczyć cło za pomocą kalkulatora taryfowego – to naprawdę proste.

Warto mieć na uwadze fakt, że w przypadku większości mebli stawka celna jest zerowa. A jeśli nie jest zerowa, to wciąż jest naprawdę niewysoka, np. meble kuchenne do zabudowy mają cło na poziomie 2,7%, a stelaże pod materace – 3,7%. Warto jednak stale śledzić i aktualizować informacje dotyczące cła, ponieważ może się ono zmieniać.

Import mebli z Chin – o czym należy pamiętać?

Importując produkty z Chin należy mieć na uwadze przestrzeganie standardów bezpieczeństwa. Meble muszą więc być dostosowane do wszelkich norm i standardów krajowych. Warto wiedzieć, że istnieje coś takiego, jak kontrola fitosanitarna, której podlegają produkty drewniane, ponieważ surowe drewno może zawierać pasożyty, które stwarzają zagrożenie dla kraju docelowego. Choć zwykle gotowe meble są zwolnione z kontroli fitosanitarnej, objęte są nią półprodukty, rzeźby, stolarka czy parkiety. Jeśli chodzi o UE, te procedury regulowane są przez dyrektywę 2000/29/EC z 8 maja 2000 roku. Oprócz tego należy pamiętać, że materace oraz meble tapicerowane muszą często spełniać również normy przeciwpożarowe – choć oczywiście zależy to od konkretnego kraju, dlatego warto zadbać również o sprawdzenie tego aspektu.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz