Najczęściej popełniane błędy przy aranżacji mieszkania

Urządzając wymarzone mieszkanie, często szukamy inspiracji przeglądając rozmaite katalogi, branżowe strony internetowe lub podglądamy wnętrza znajomych. Pragniemy, aby nasze mieszkanie było zarówno komfortowe, jak i wyróżniało się stylem oraz odzwierciedlało naszą osobowość. Niestety, często przystępując do aranżacji mieszkania zapominamy, że każde wnętrze jest inne i nie wszystkie nasze aranżacyjne pomysły będą wyglądać równie efektownie, jak w naszych wyobrażeniach.

Zerknijcie na co należy zwrócić uwagę przy urządzaniu wnętrz, aby móc cieszyć się pełną funkcjonalnością i komfortem naszego M4.

1. Urządzajmy, zanim pomalujemy wnętrza

Większości z nas, po kolei wydaje się najpierw wybrać kolory ścian a następnie dobrać wyposażenie wnętrz. Dobra praktyka jest jednak zupełnie odwrotna. Zastanawiając się najpierw nad wyposażeniem pokoju, zyskamy większą elastyczność aranżacji. Dużo trudniej jest dopasować meble do pomalowanej już ściany.

2. Pamiętajmy o różnych źródłach światła w pomieszczeniach

Złe oświetlenie pomieszczeń wpływa nie tylko na gorszy wizualny odbiór i ukrywa zalety wnętrza, ale również wpływa na nasz nastrój i funkcjonalność pomieszczenia. Dlatego powinniśmy zadbać o dodatkowe źródło światła między innymi w łazience, kuchni i pomieszczenia w którym pracujemy.

3. Nie zapełniajmy pomieszczeń zbyt dużą ilością mebli

Pomieszczenia muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Jeśli nie będziemy zapełniać całej wolnej przestrzeni meblami, nasze pokoje wydadzą się również optycznie większe.

4. Nie wszystkie meble powinny być dosunięte do samej ściany

Dosuwanie mebli do ściany jest jednym z najczęstszych błędów przy aranżacji wnętrz. W większości przypadków pomieszczenia wyglądają przez to na mniejsze i bardziej zapełnione, niż są w rzeczywistości. Wizualnie takie ustawienie mebli może stwarzać również efekt pustki. Dlatego urządzając szczególnie pokój gościnny powinniśmy o tym pamiętać i nie umieszczać wszystkich mebli przy ścianach.

5. Mieszkanie urządzajmy wedle jednego stylu

Choć zazwyczaj podobają nam się różne style, powinniśmy całość mieszkania urządzić wedle jednego. Dzięki temu, wszystkie pomieszczenia będą idealnie do siebie pasowały.

Nie powinniśmy również zanadto kierować się modą. Tymczasowe trendy charakteryzują się tym, że dość szybko tracą na wartości. Moda bywa zmienna a wnętrza powinniśmy urządzać, kierując się między innymi komfortem i funkcjonalnością.

Jeżeli jesteście na etapie kupowania mieszkania w Krakowie, skontaktujcie się z biurem sprzedaży dewelopera Gama-m. Specjaliści tam pracujący chętnie doradzą w zakresie wyboru odpowiedniego mieszkania.

Materiał partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz