Zasilanie solarne w roletach zewnętrznych

​Zasilanie solarne to nowoczesny sposób sterowania roletami zewnętrznymi. Wykorzystanie energii słonecznej jako energii odnawialnej powoli wkracza do ofert producentów rolet i systemów zadaszeń, zdobywając coraz większą popularność wśród ich klientów. Proekologiczne podejście to jedna z zalet tego innowacyjnego rozwiązania, jedna nie jedyna - równie atrakcyjna jest perspektywa niższych rachunków za prąd i niezależność energetyczna. Rolety solarne zachowują wszystkie cechy i funkcjonalność tradycyjnych rolet zewnętrznych, oprócz tego oferując nowoczesne rozwiązania, będące w ostatnich latach trendami na rynku osłon okiennych.

Jak działa bateria słoneczna?

Sercem rolet zewnętrznych jest panel z wbudowaną baterią słoneczną. Jego zadaniem jest pobieranie energii słonecznej, która jest następnie magazynowana w baterii. Jej działanie z kolei polega na zamianie pobranej energii chemicznej w energię elektryczną, czyli prąd który całkowicie zasila cały system, przy czym zmagazynowana energia jest jedynym źródłem prądu dla tego systemu. Co ciekawe, energia słoneczna jest pobierana przez cały rok w takie samej ilości i z taką samą intensywnością, dzięki czemu jej ilość jest stała i niezależna od pory roku - zarówno latem, jak i zimą ilość energii będzie taka sama. Bateria słoneczna ma długa żywotność i w jednym cyklu wytwarza średnio od 12V do 24V, dzięki czemu spokojnie zasila skomplikowany mechanizm rolety słonecznej, stając się dla niej podstawowym i jedynym źródłem energii.

Innowacyjność rolet solarnych

Rolety solarne to propozycja dla osób, szukających innowacyjnych rozwiązań i ceniących proekologiczne trendy. To również doskonały sposób na montaż rolety zewnętrznej w takim miejscu elewacji, do którego z różnych powodów nie zostały doprowadzone przewody instalacji elektrycznej. Wykorzystanie zasilania solarnego daje możliwość pełnej swobody montażowej rolet zewnętrznych i żaluzji fasadowych, a także przynosi spore oszczędności w zużyciu prądu. Nie bez znaczenie jest też możliwość bezinwazyjnego montażu, co pozwala zredukować czas montażu i wszelkich związanych z tym prac remontowych.

Rolety solarne montuje się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, i z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Odznaczają się ponadto długą żywotnością, obliczoną na 20 tysięcy cykli, co daje minimum siedem lat pracy, a co najważniejsze panel słoneczny nie musi być wystawiony bezpośrednio na słońce - dzięki temu pobiera tyle samo energii na oknie z północną ekspozycją, jak na oknach wychodzących na południową część świata. Do produkcji rolet solarnych zastosowano materiały najwyższej jakości, zwykle z malowanego proszkowo aluminium, odpornych na wszelkie uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym grad i silny wiatr. Unikalna budowa lameli rolet, wypełnionych pianką izolacyjną, pozwala stworzyć doskonałą barierę termoizolacyjną i akustyczną. Takie rozwiązanie to kolejny ukłon w kierunku ekologicznych trendów, ponieważ umożliwia zatrzymanie ciepłego powietrza z budynku, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Do tego aluminiowy pancerz zapewnia skuteczną ochronę przeciwwłamaniową i daje dobrą odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz