Jak przygotować wycieczkę do Londynu samolotem?

Organizując wycieczkę do Londynu warto pamiętać o kilku istotnych aspektach. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią linię lotniczą, zadbać o sprawny i bezpieczny transport do centrum z lotniska, a także znaleźć niedrogi oraz przyjemny hotel. Warto też wcześniej pomyśleć o najlepszym środku transportu po mieście oraz odpowiednim wyżywieniu. Wycieczka do Londynu samolotem może być stosunkowo niedużym wydatkiem, dlatego warto się na nią zdecydować.

Wycieczka do Londynu samolotem

Lot samolotem jest bardzo dogodnym i popularnym sposobem podróżowania. Wycieczkę do Londynu zorganizować można z lotnisk obecnych w wielu polskich miastach, takich jak m.in. Warszawa, Katowice, Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gdańsk czy Rzeszów. Aby dotrzeć na miejsce bez żadnych przesiadek, najlepiej skorzystać z oferty najpopularniejszych linii lotniczych, takich jak m.in. LOT, British Airways czy Ryanair. Zazwyczaj loty do Londynu trwają w okolicach dwóch godzin. Ceny biletów zaczynają się przeważnie od 100 złotych, jednak nierzadko trafić można na wiele atrakcyjnych okazji. Przewoźnicy proponują swoim pasażerom różne zniżki, na przykład jako bonus za posiadanie specjalnej karty płatniczej. Jednak nawet bez tych dodatków da się znaleźć i wykupić bardzo tanie loty w obie strony, zwłaszcza w styczniu oraz w lutym. Zazwyczaj same bilety są tańsze od opłaty rezerwacyjnej. Wycieczka do Londynu samolotem to doskonała alternatywa dla podróży za pośrednictwem autokaru lub pociągu. Jest od nich znacznie szybsza i nie wymaga przesiadek.

Transport z lotniska

Po zakupie biletu lotniczego, wskazane jest również zorganizowanie transportu z lotniska. Dzięki temu możliwe będzie szybkie oraz sprawne przedostanie się do centrum miasta, praktycznie od razu po przylocie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wybór jednej z większych linii autobusowych, takich jak na przykład National Express. Bilet do Londynu ze Stansted kosztuje kilka funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje wartość ok. czterdziestu złotych. W zależności od pory dnia, autobus będzie jechał mniej więcej półtorej godziny. Kolejne kursy odbywają się zazwyczaj co 25 minut, a sama droga na przystanek jest bardzo dobrze oznaczona na wszystkich lotniskach. Dodatkową zaletą jest fakt, że autobus przejeżdża przez samo centrum Londynu. Dzięki temu podczas podróży można podziwiać fantastyczne widoki. Bilety zarezerwować i kupić da się przez internet, na przykład za pośrednictwem strony danego przewoźnika. W ten sposób można również oszacować przybliżoną godzinę odjazdu z lotniska oraz dojazdu do centrum. Bilet można jednak zazwyczaj wykorzystać na dowolny, wcześniejszy lub późniejszy kurs.

Hotel, komunikacja i wyżywienie

Jeszcze przed wylotem warto znaleźć odpowiedni hotel. Najlepiej wybrać go za pośrednictwem internetu, na przykład w popularnych serwisach, Hotels.com lub Booking.com. W ten sposób można również dokonać rezerwacji pokoju. Bardzo dobre hotele znajdują się w praktycznie wszystkich londyńskich dzielnicach. Zazwyczaj ceny za pokój dwuosobowy wahają się w granicach 300-600zł. Po samym Londynie najlepiej przemieszczać się za pomocą metra. W przypadku niewielkiej ilości czasu na zwiedzanie, najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie specjalnej karty podróżniczej. Za jej pomocą można przez cały dzień podróżować wszystkimi londyńskimi liniami metra, na dwóch lub trzech strefach. Cena takiego biletu to ok.7 funtów, czyli 36-40 zł. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, ponieważ pojedynczy bilet uprawniający do zaledwie jednego przejazdu kosztuje 4 funty, czyli ponad 20 złotych. Po przylocie trzeba również zadbać o wyżywienie. Najtańsze są posiłki w sieciówkach, takich jak McDonald's czy Subway. Alternatywą są dla nich knajpki, specjalizujące się w podawaniu tradycyjnych, brytyjskich śniadań. Serwują one m.in. jajka sadzone z pomidorami i tostami, kiełbaski, bekon czy omlet. W niektórych restauracjach znajduje się bogata oferta dań orientalnych, gdzie posilić można się również doskonałą kuchnią chińską lub indyjską.

http://www.matimpex.pl/londyn.html

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz