Gładka skóra na wiosnę – zadbaj o odpowiednią depilację

Wiosna i lato to czas, gdy najbardziej dbamy o swoją skórę. Zależy nam by była gładka, pięknie wyglądała i miała zdrowy kolor. Wszystko dlatego, że chcemy wyglądać cudownie, gdy pokazujemy chociażby nogi zakładając krótsze spódniczki czy spodenki. By móc cieszyć się na wiosnę i lato gładką skórą musimy o nią zadbać. Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o depilacji. Na jaką metodę się zdecydować? Która jest najbardziej skuteczna i idealnie nada się dla nas?

Klasycznie – ogól się maszynką do golenia

Odpowiednia depilacja polega na prawie bezbolesnym usunięciu zbędnego owłosienia. Stosują ją głównie kobiety, ale coraz więcej mężczyzn, zwłaszcza latem, zaczyna decydować się na depilację np. pach lub pleców. Jeśli jednak chodzi o panie – coraz częściej depilujemy nie tylko łydki, pachy i sferę bikini, ale również ręce, dłonie, stopy czy uda.

Najpopularniejszą metodą golenia się nadal pozostaje maszynka. Pierwotnie przeznaczona była wyłącznie dla mężczyzn, dziś istnieją także modele specjalnie dla kobiet. Ich zaletą jest bezbolesna depilacja, która daje natychmiastowy efekt. Niestety problemem jest to, że włoski odrastają czasem już po dwóch dniach. Dodatkowo zdarza się, że w przypadku wrażliwszej skóry pojawiają się podrażnienia oraz przesuszenia. To, co najważniejsze to odpowiedni dobór maszynki – warto dopasować je do swoich potrzeb. Większość kobiet wybiera modele ze specjalnymi paskami nawilżającymi np. z dodatkiem łagodzącego aloesu.

Delikatna depilacja? Postaw na krem!

Szybki i absolutnie bezbolesny sposób, by pozbyć się niechcianych włosków? Depilacja za pomocą specjalnego kremu. Odpowiedni preparat depilujący potrafi zdziałać cuda! Nakłada się go na miejsce, z którego chcemy usunąć włoski, a następnie odczekujemy czas wskazany na opakowaniu. Po tym okresie – albo delikatnie usuwamy krem gąbeczką albo zbieramy za pomocą specjalnej, dołączonej do preparatu szpatułki. Krem do depilacji rozpuszcza włoski, dzięki czemu zostają one usunięte wraz z cebulką. To skuteczny sposób na to, by uzyskać gładką skórę w kilka minut!

Depilacja woskiem – może boleć!

Jeśli zależy nam na depilacji, która będzie na tyle skuteczna, że pozbędziemy się włosków na dłużej niż 2-3 dni, to postawmy na wosk! Choć jest to dość bolesna depilacja, to mimo to naprawdę skuteczna i trwała. Możemy zdecydować się na wiele rodzajów tego typu usuwania włosów. Do wyboru jest depilacja woskiem na pasku, depilacja bez paskowa lub w rolce. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj depilacji się zdecydujemy. Plastry z woskiem rozgrzewamy w dłoni, przyklejamy na skórę i energicznie zrywamy. W przypadku depilacji bez paskowej – wosk po prostu nakładamy np. na nogi, a po czasie ściągamy wraz z włosami. Depilacja ciepłym woskiem może polegać na usuwaniu włosów za pomocą rolki, czyli tzw. roll-on lub z podgrzewacza. Ciepły wosk świetnie i delikatnie usuwa włosy, jednak trzeba pamiętać o tym, by nie nałożyć na skórę zbyt gorącego wosku! Może to powodować ból.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz