Wyszukiwarka numerów telefonu - sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Każdy z nas niejednokrotnie spotkał się z sytuacją, w której miał nieodebrane połączenie z  nieznanego numeru telefonu. W takiej sytuacji odruchowo chcemy oddzwonić, ale warto najpierw sprawdzić, do kogo należy numer, czy posiada pozytywne opinie i czy przypadkiem rozmowa nie obciąży nas dodatkowymi kosztami. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi wyszukiwarka numerów telefonu.

Darmowa wyszukiwarka numeru telefonu - jak to działa?

W internecie znajdziemy wiele darmowych wyszukiwarek, zarówno numerów stacjonarnych, jak i komórkowych. Różną się one funkcjami i bazą danych, którą najczęściej tworzą sami użytkownicy, podczas wyszukiwania numerów. Wpisując numer do wyszukiwarki jest on automatycznie dodawany do bazy. Ich wspólną zaletą jest szybka możliwość zweryfikowania numeru, zapoznania się z opiniami innych, a nawet możliwość poznania nazwy firmy lub nazwiska dzwoniącej osoby bez konieczności wykonywania telefonu z naszej strony. Gdy zapoznamy się z wynikami wyszukiwarki, sami możemy podjąć decyzję co zrobić z takim numerem, odzwonić, czy może jednak zablokować.

Często numery są przypisywane przez użytkowników do specjalnych kategorii takich jak niebezpieczny, nękający, ale też bezpieczny i przydatny. Taka funkcja bardzo ułatwia identyfikowanie numeru. W wyszukiwarce głównym elementem są komentarze innych osób mających wcześniej styczność z tym numerem. Na tego typu stronach można opisać sytuację związaną z danym numerem i dodać opinię, która może pomóc innym użytkownikom. Komentarze są pisane anonimowo, bez potrzeby logowania, stąd można liczyć na ich wiarygodność. Liczba wyszukiwań oraz data ostatniego to kolejne funkcje, które pozwalają stwierdzić, czy nieodebrane połączenie jest zmasowanym atakiem spamerów. W przypadku braku opinii o konkretnym numerze, niektóre wyszukiwarki dają też możliwość zadania pytania, na które być może inni użytkownicy będą znali odpowiedź.

Wyszukiwarka numeru telefonu pozwala też sprawdzić numery premium, które pobierają z naszego konta opłaty za sms. Wiedząc do kogo należy, można zaprzestać subskrypcji lub zgłosić sytuację do operatora. Dowiedz się więcej na totallookup.pl >>

wyszukiwarka numeru telefonu

Wyszukiwarka numerów telefonów - jak uchronić się przed oszustami?

Wraz z rozwojem telefonii komórkowej, możemy spotkać się z nowymi metodami oszustw za pomocą telefonu. Oszuści są coraz bardziej podstępni, dlatego trzeba uważać na to, jaki numer wybieramy. W wyszukiwarce można sprawdzić także numery z zagranicy, które bardzo często są kojarzone z próbą naciągania na koszty. Od czasu do czasu jest głośno o telefonach z egzotycznych kierunków takich jak Kongo czy nawet Wybrzeże Kości Słoniowej. Tego typu osoby wykorzystują fakt, że polskie numery stacjonarne mają takie same kody kierunkowe jak prefiksy tych zagranicznych numerów.  Oddzwonienie na taki telefon często wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego warto wcześniej sprawdzić w darmowej wyszukiwarce, skąd do nas dzwoniono i jakie opinie ma ten numer.

Drugą grupą numerów, które są często zaliczane do uciążliwych są telefony telemarketerów oferujących zakup różnych produktów lub usług oraz osoby przeprowadzające sondaże. Gdy już wiemy, do kogo należy dany numer, możemy go zignorować lub zablokować.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz