Plecak czy tornister - co wybrać dla dziecka do szkoły?

Czy powinieneś wybrać plecak czy tornister? Która jest lepsza do szkoły podstawowej? Każda torba ma swoje wady i zalety, więc warto poświęcić czas na zastanowienie się, która torba najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego dziecka. Jedna torba jest lepsza dla starszych dzieci niż druga. Nie jesteś pewien, który z nich wybrać? Nie jesteś pewien na co zwrócić uwagę? Możemy pomóc.

Co to jest tornister? Czym się różni od plecaka?

Tornister szkolny to plecak przeznaczony dla dzieci w wieku 1-3 lat. Tornistry mają wyściełane dno i boki. Ze względu na swój kształt wyglądają jak pudełko. Tornister jest niezwykle sztywny, więc dobrze trzyma swój kształt. Łatwo jest też znaleźć odpowiednią książkę. Do wyboru jest wiele kolorów, więc można znaleźć odpowiednią do zainteresowań dziecka, ulubionych bajek czy po prostu jego osobowości.

Na co zwrócić uwagę w plecakach szkolnych?

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników przy wyborze odpowiedniego plecaka szkolnego dla dziecka. Po pierwsze, określ rozmiar ucznia. Plecak, który powinien mieć uczeń jest większy niż jego rzeczywisty rozmiar. Ważne jest, aby rozważyć, ile książek i innych przyborów szkolnych uczeń będzie musiał przynieść do szkoły. Plecaki szkolne są zazwyczaj większe i mogą pomieścić więcej przedmiotów niż tornistry. Mają też dodatkowe kieszenie i schowki na dodatkowe jedzenie, np. na drugie śniadanie. Plecak, który jest wypełniony książkami jest mniej wygodny do noszenia. Wybierając plecak, koniecznie sprawdź, czy ma on regulowane szelki. Pozwoli to na dopasowanie plecaka do wzrostu dziecka i zapobiegnie problemom z kręgosłupem. Dla starszych dzieci z klas 4-8, zalecane są już plecaki np. Plecak Coocazoo. Sprawdź ofertę plecaków wchodząc na https://nos-to.pl/kategoria-produktu/plecaki/coocazoo/.

Plecak szkolny

Jak wybrać odpowiedni tornister szkolny?

Kręgosłup jest tym mniej przyzwyczajony do obciążenia, im młodsze dziecko. Lepiej zaopatrzyć je w tornistry. Sztywne obszycia tornistra i wyprofilowane grzbiety zwiększają komfort i odciążają kręgosłup. Pomieszczą mniej książek i zeszytów niż plecak, ale dla uczniów o młodych umysłach są wystarczające. Mogą pomieścić różne akcesoria, takie jak piórnik, bloki techniczne czy wycinanki. Jest to powszechne w pierwszych klasach. Na rynku znajdziesz również szeroki wybór produktów, w tym wykonanych z oddychających materiałów, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort dziecka.

Plecaki szkolne a tornistry szkolne: Który jest lepszy?

Dla starszych dzieci plecaki są wygodniejsze niż torby szkolne. Torby szkolne są lepsze dla dzieci w szkole podstawowej. Przydają się nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale także na prawidłową postawę i zdrowie. Komora tornistra nie jest podatna na rozdarcia, więc maluchy mają łatwy dostęp do wnętrza. Plecaki mają tę zaletę, że posiadają więcej kieszeni i schowków. Dzięki temu plecaki przypadną do gustu dzieciom, które muszą przynieść do szkoły więcej książek, przyborów i zeszytów.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz