Szukasz nowego mieszkania w Warszawie? Warto wybrać lokalizację przy metrze

Chociaż rynek mieszkaniowy w Warszawie jest dyktuje najwyższe ceny w całej Polsce, to jednak warto wskazać, że nadal zainteresowanie nieruchomościami w stolicy jest bardzo duże. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się lokale położone przy liniach warszawskiego metra.

Komunikacja w Warszawie jest bardzo ważna – to dzięki niej można bez problemu dostać się do celu. Najszybszym środkiem komunikacji w stolicy jest bez wątpienia metro, które składa się z dwóch linii – M1 oraz M2. Błyskawiczny dojazd to duży plus dla mieszkańców dzielnic, przez które metro przechodzi. Jednocześnie to udogodnienie pociąga za sobą jeszcze jedną konsekwencję – większe zainteresowanie tymi mieszkaniami, które zlokalizowane są blisko stacji metra.

Chociaż Warszawa już teraz ma dość ścisłą zabudowę, to jednak deweloperzy przez cały czas realizują w niej nowe inwestycje mieszkaniowe. Gdy chodzi o dobry dojazd metrem, na szczególną uwagę zasługują te znajdujące się w dzielnicach Wola oraz Mokotów – bliskość centrum oraz dobra komunikacja, a przy tym łatwy dostęp do infrastruktury powodują, że nieruchomości w tych właśnie lokalizacjach cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeśli chodzi o takie nowe inwestycje, to Warszawa nie jest jednak zbyt tania. Musimy przygotować się na cenę wynoszącą od około 7 000 złotych za metr kwadratowy w górę. To jednak dość standardowa cena jak na warszawski rynek nieruchomości – wyższe ceny znajdziemy tylko w ścisłym centrum, w luksusowych apartamentach, gdzie mogą one wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Najwięcej, w przeliczeniu na metr kwadratowy, zapłacimy za mieszkania o mniejszym metrażu. Z drugiej strony to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem wśród kupujących. Są też często wybierane jako lokata kapitału i sposób na szybki zarobek dzięki wynajmowi. Z aktualną ofertą deweloperską w Warszawie można zapoznać się zapoznanć m.in. na http://ronson.pl/inwestycje-warszawa/. Najnowsze informacje można uzyskać także podczas wydarzeń branżowych – targów mieszkaniowych.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz