Co inspiruje młodych projektantów?

O wnętrzach i aranżacjach można mówić wiele. Okazuje się, że lubimy nie tylko dobrze wyglądać ale także modnie mieszkać. Otwieramy się na nowe doznania estetyczne na poziomie aranżacji i wystroju wnętrz, co owocuje zwiększonym zainteresowaniem branżą meblarską. Tylko w pierwszym półroczu tego roku powstało aż blisko 1300 nowych firm zajmującymi się wyrobem mebli. Prężnie rozwijające się i dopiero raczkujące firmy stanowią nierzadko źródło zaskakujących pomysłów. Dzisiaj staramy się dowiedzieć co inspiruje debiutantów na rynku w tej dziedzinie. Pomaga nam w tym Ela Malita, właścicielka marki Malita Just Wood.

Inspiracja to trendy

Oczywiście inspiracją dla młodych projektantów przy tworzeniu nowych aranżacji są głównie obecnie panujące trendy. Rok 2016 sygnuje prostota, funkcjonalność i elegancja. Tegoroczne trendy kładą nacisk na kształt i kontrast barw. Wyraziste geometryczne kształty można znaleźć na ścianach, ale także w postaci paneli podłogowych, szklanych barwnych kafelków, poduszek, dywanów, obić foteli i sof.

Oprócz kształtu ważny jest także kolor. Dominują jasne barwy, pożądane są akcenty w odcieniu pudrowego różu i błękitu, warto również przełamywać biel i sterylność pomieszczeń wyrazistym kontrastem i intensywnymi barwami, które ożywiają przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj wybór jaskrawych kafelków jako przełamanie bieli kuchni. Punktem wyjścia projektów są nie tylko panujące trendy. Motywem wiodącym bardzo często jest nic innego jak najbliższe otoczenie.

Aranżacja wnętrz

Źródłem naszej siły jest natura

Wszystko co nas otacza stanowi niekończące źródło inspiracji. Styl eko, czyli naturalne materiały, zacieranie granicy dom-ogród, kolory ziemi są najbardziej pożądanymi i cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Naturalne elementy przejawiają się w pomieszczeniach w postaci dekoracji, w obiciach mebli wykorzystujących tkaniny welurowe, aksamitne i bawełniane nadając pomieszczeniom nutkę nostalgii i przytulności. Wykorzystanie marmuru jako blaty wprowadza namiastkę luksusu, a wiklinowe elementy odzwierciedlają rustykalny klimat pomieszczeń.

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno

Bezsprzecznie najbardziej wdzięcznym naturalnym materiałem jest i będzie drewno. Jest ono najczęściej wybieranym surowcem nie tylko ze względu na łatwość obróbki, ale także na uniwersalny charakter dający dopasować się do każdego typu wnętrza. Niedawno powstałą marką bazującą właśnie na tym materiale jest Malita Just Wood. Jak sami projektanci twierdzą powstała właśnie z zamiłowania do natury. Malita Just Wood wyspecjalizowała się w projektowaniu i tworzeniu stolików kawowych, biurek i stolików jadalnianych.

Źródło:newsrm.tv

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz