Cellulit wodny a tłuszczowy: czy można się ich pozbyć w ten sam sposób?

​Cellulit to problem estetyczno-zdrowotny, z którym boryka się wiele kobiet w różnym wieku. Ze względu na stopień jego zaawansowania wyróżnia się cellulit wodny i cellulit tłuszczowy. Niektóre panie próbują walczyć z nim dietą i ćwiczeniami, inne sięgają po kremy i suplementy – cellulit jednak najskuteczniej usuwają zabiegi medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest cellulit wodny, a czym – tłuszczowy,
  • jak w walce z cellulitem pomaga zabieg Icoone,
  • czym jest zabieg Alidya i w jaki sposób działa na cellulit.

Cellulit to zjawisko degeneracyjne, które powoduje zaburzenia w krążeniu krwi i chłonki, a w konsekwencji – zmiany w tkance podskórnej, objawiające się występowaniem nieestetycznych zwłóknień i zgrubień. Zdecydowanie częściej cellulit jest problemem kobiet, ale przyczyny takiego stanu rzeczy nie zostały jednoznacznie ustalone. Mogą mieć na to wpływ czynniki genetyczne, hormonalne, ale też związane z trybem życia – dietą czy poziomem aktywności fizycznej.

Cellulit wodny a tłuszczowy

Ze względu na stopień zaawansowania wyróżnia się:

  • cellulit wodny – jest to mniej zaawansowana forma cellulitu, pojawiająca się głównie u pań ze skłonnością do zaburzeń krążenia; objawia się zatrzymywaniem wody w tkankach i obrzękami; widoczny jest w dolnych partiach ciała, m.in. na kostkach, łydkach czy wokół kolan (cellulit wodny na udach oraz cellulit wodny na brzuchu nie występuje),
  • cellulit tłuszczowy (lipidowy) – to bardziej zaawansowana postać cellulitu, będąca efektem zaburzeń krążenia i gospodarki lipidowej; zajmuje duże obszary, przyjmuje postać grudek i zgrubień, które mogą być bolesne; zlokalizowany jest głównie w głębokich warstwach tkanki podskórnej.

Istnieje wiele metod walki zarówno z cellulitem wodnym, jak i tłuszczowym. Są panie, które decydują się na zmianę diety i włączenie codziennej aktywności fizycznej, inne sięgają np. po krem na cellulit wodny czy tłuszczowy, jeszcze inne zaopatrują się w różnego rodzaju suplementy. Cellulit najskuteczniej zwalczają jednak zabiegi medycyny estetycznej. 

Cellulit wodny – jak się pozbyć? Zabieg Alidya

Wśród profesjonalnych sposobów na cellulit wodny na uwagę zasługuje zabieg Alidya, znajdujący się w ofercie kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie. Jest to rodzaj mezoterapii igłowej, a więc polega na podaniu w formie iniekcji w określone partie ciała substancji aktywnych i koktajli odżywczych dopasowanych do indywidualnych potrzeb skóry. W ten sposób trafiają one w głębsze partie skóry i tam rozpoczynają swoje dobroczynne działanie.

Alidya to zabieg mezoterapii igłowej o właściwościach antycellulitowych – stosowany preparat posiada rejestrację i certyfikat europejski do stosowania w iniekcyjnej terapii cellulitu. Jego działanie opiera się na poprawie funkcjonowania tkanek, co hamuje rozwój zmian cellulitowych na każdym obszarze. Dodatkowo następuje również utrata centymetrów w obwodach.

Icoone – sprawdzony sposób na cellulit tłuszczowy

W przypadku zlokalizowanego głębiej cellulitu tłuszczowego polecanym zabiegiem jest Icoone, również wykonywany w klinice ESTELL. Jego skuteczność opiera się na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory – tworzą one zjawisko tzw. multimikrostymulacji, działając na każdy centymetr skóry bez jej rozciągania. Zabieg Icoone powoduje zwiększenie przepływu krwi i limfy, uaktywnia ruch włókienek oraz stymuluje do pracy fibroblasty. Wszystko to pozwala na redukcję cellulitu tłuszczowego i tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry i wymodelowanie sylwetki.

Dla jak najlepszych efektów konieczne jest ukończenie cyklu 12-16 zabiegów od dwóch do trzech razy w tygodniu lub codziennie. Później, dla potrzymania rezultatów, zalecany jest jeden zabieg miesięcznie.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz