Jak wybrać narożnik do salonu? Kilka praktycznych porad

Aranżacja salonu może być zależna od wielu czynników, między innymi wielkości pomieszczenia i stylu, w jakim utrzymane jest nasze mieszkanie. Jednym z najpopularniejszych mebli, który zdobi praktycznie każdy nowoczesny salon, jest narożnik. To mebel wygodny i funkcjonalny, a coraz częściej pełniący również funkcje estetyczne – przemyślany wybór narożnika może upiększyć nasz salon. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które powinny pomóc wybrać Wam odpowiedni narożnik. Nie ma na co czekać, poznaj je już teraz!

Nie przesadź z wielkością

Narożnik do salonu to najczęściej największy mebel w całym pomieszczeniu. Warto wybrać taki narożnik, który swym rozmiarem nie przytłoczy całego otoczenia. Ciemne kolory w niewielkich pokojach mogą pogłębić optyczne wrażenie klaustrofobii – właśnie dlatego warto zdecydować się na kolorowy narożnik do salonu. W połączeniu z jasnymi barwami ścian sprawi on, że będziemy czuć się komfortowo nawet w małym pomieszczeniu.

Zastanów się, po co Ci narożnik

Zanim zdecydujemy się na wybór mebla, musimy zdecydować się, do czego go tak naprawdę potrzebujemy. Jeśli szukamy mebla ozdobnego, to wybierzemy narożnik o innym kształcie i z mniejszą liczbą funkcji, niż gdy szukamy czegoś, co ma być przede wszystkim praktyczne. Jeśli często odwiedzają nas znajomi, to warto wybrać narożnik wyposażony w funkcję spania i kufer na pościel. Umożliwi to nam zaproszenie gości na noc, bez konieczności wyposażania mieszkania w dodatkowe łóżko. Rozkładany narożnik idealnie spełni tę funkcję – w mgnieniu oka zmienimy go z wygodnego mebla do salonu w przytulne miejsce do spania nawet dla trzech osób. Wybierając tego typu narożnik, upewnij się, jaka jest jego szerokość – niektórzy producenci podają szerokość mebla, licząc ją wraz z podłokietnikami, które zajmują nieco cennego miejsca.

Mądrze dobierz materiał obicia

Wygodny narożnik do salonu musi mieć obicie wykonane z odpowiedniego materiału. Powinien się on cechować między innymi odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne (to właśnie na nim siadamy, na nim się opieramy, on wystawiony jest na niebezpieczeństwo oblania lub ubrudzenia w pierwszej kolejności). Materiał powinien być przyjemny w dotyku, nie blaknąć pod wpływem działania promieni słonecznych i pasować wizualnie do estetyki salonu. Jeśli będziesz pamiętać o powyższych radach, to jesteśmy pewni, że uda Ci się wybrać idealny narożnik do salonu.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (1)
Zostaw komentarz