Pakiety medyczne to dobra recepta na zdrowie!

​Każdy chce zachować zdrowie jak najdłużej, a choroba to zawsze niemiła niespodzianka. Czasem są to błahe dolegliwości, ale bywa też że zostaje one z nami na dłużej i odbierają  radość życia. Niestety. Aby zapobiec niepożądanym skutkom chorób oraz uniknąć uciążliwych kolejek u lekarza wiele firm i grup ubezpieczeniowych oferuje swoje usługi: opiekę medyczną PZU, Allianz opiekę zdrowotną czy pakiety medyczne LuxMed.

Opieka medyczna PZU

Firma PZU w ramach programu Plan na zdrowie poleca swoim klientom oraz ich najbliższym prywatne konsultacje lekarskie oraz diagnostykę po wypadku i w ciężkiej chorobie. Opieka medyczna PZU obejmuje osoby fizyczne, również prowadzących działalność gospodarczą oraz pracowników firm i instytucji. Ubezpieczeniem zdrowotnym i opieką medyczną PZU mogą zostać objęci osoby do 65 roku życia, ich współpartnerzy oraz dzieci do 18 roku życia lub 25, jeśli się uczą. PZU oferuje w swoich placówkach profesjonalne wizyty lekarskie bez skierowań, pomoc w leczeniu i diagnozowaniu w przypadku 16 chorób, m.in nowotworów, opinie lekarskie, konsultacje profesorskie, a także pakiet regularnych badań podstawowych i rehabilitację.

Allianz opieka zdrowotna 

Firma Allianz daje ubezpieczonym szeroką usługę konsultacji medycznych w wygodnej formie przez telefon. Porady lekarskie odbywają się za pomocą infolinii, można zamówić wizytę korzystając z internetu do późnych godzin nocnych, do 22. Można również wybrać opcję konsultacji w ustalonym dniu. Allianz opieka zdrowotna zapewnia dyskrecję, bezpieczeństwo, możliwość szybkich porad przez telefon, na czacie lub video-czacie. W formie e-porady można otrzymać skierowanie na dodatkowe badania, omówić wyniki z lekarzem, otrzymać receptę (także na stałe leki) lub zwolnienie lekarskie, jeśli jest taka konieczność.

Pakiety medyczne LuxMed 

Grupa LuxMed zapewnia płatnikom składek oraz ich rodzinom indywidualne pakiety, które gwarantują opiekę medyczną dopasowaną do ich potrzeb. Dwie największe grupy ubezpieczonych stanowią dzieci i dorośli (0-70 lat) oraz seniorzy (71-80 lat). Pakiety medyczne LuxMed cechuje rozbudowana sieć placówek w całym kraju, duży zakres usług i specjalizacji, rezerwacje wizyt i odbiór badań online oraz e-konsultacje. Dla każdej grupy klientów oferowane są odmienne pakiety medyczne które obejmują dodatkowe usługi np. wizyty stomatologiczne, fizjoterapię, wizyty domowe. Pakiety medyczne LuxMed obejmują także obsługę tych klientów, którzy zostali wykluczeni z powodu zakończenia umowy z korporacją, ale nadal chcą korzystać z porad medycznych.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz