Co to jest VISA Checkout?

Usługa VISA checkout ułatwia płacenie kartą za zakupy w internecie. Pozwala na szybkie płatności z użyciem karty debetowej, płatniczej, kredytowej czy prepaid w ramach jednego portfela. To jedna z najbardziej popularnych form płatności online, wykorzystywana przez miliony konsumentów na całym świecie. Od 2017 roku jest obecna także w Polsce. Jak dokładnie działa?

Usługa VISA checkout – na czym polega?

Branża fintech, czyli nowych technologii dla usług finansowych rozwija się niezwykle dynamicznie. Polacy bardzo chętnie korzystają z nowych rozwiązań w zakresie płatności online wykorzystując do tego urządzenia mobilne, szczególnie smartfony. Jedną z takich usług jest VISA checkout. To usługa, w której tworzysz swoje specjalne konto (portfel internetowy), na którym zapisujesz dane swoich kart i przypisujesz do nich swój adres. Możesz zapisać karty debetowe, płatnicze, kredytowe oraz prepaid, a następnie korzystać z nich szybko i wygodnie gdziekolwiek chcesz. Dane kart są zapisane w pamięci usługi, wiec chcąc dokonać płatności z użyciem jednej ze swoich kart nie musisz za każdym razem wpisywać wszystkich danych i zatwierdzać. Dzięki tej usłudze płacisz błyskawicznie za pomocą swojego smartfona.

VISA checkout dostępna jest w Polsce od stosunkowo krótkiego czasu, ale ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych form płatności. Jak dokładnie działa? Użytkownik smartfona i kart VISA rejestruje swoje konto w serwisie. Następnie przypisuje do swojego konta karty, z których korzysta, których dane zostają zapisane w pamięci programu. Później, do sfinalizowania transakcji, wystarczy kliknąć jeden przycisk widoczny w panelu transakcyjnym i potwierdzić płatność. To wszystko.

Dlaczego powinny zainteresować się nią sklepy internetowe?

Wygoda i szybkość płatności dokonywanych za pomocą VISA checkout z pewnością będzie zdobywać popularność wśród właścicieli sklepów internetowych i ich klientów. Sposób, w jaki działa pozwala przyspieszyć i usprawnić płatności za zakupy w sieci. Zbyt długi czasu dokonywania transakcji jest jedną z przyczyn porzucania koszyków przez klientów sklepów internetowych – tutaj problem ten zostaje zminimalizowany. Ponadto taka metoda płatności zapewnia zaawansowane zapory bezpieczeństwa chroniące dane płatników. Udostępnia także usługę chargeback, rozwiązującą ewentualne problemy z dostawą lub niezgodnością towaru z zamówieniem i umożliwiającą szybkie odzyskanie pieniędzy.

Jak wdrożyć usługę w swoim sklepie lub firmie?

W przypadku sklepów internetowych z pewnością dużą zaletą VISA checkout jest fakt, iż system ten nie wymaga integracji ze sklepem. Korzystając z oferty operatora płatności jak np. Tpay każdy administrator sklepu może wdrożyć tę formą płatności błyskawicznie, przy niemal zerowym nakładzie pracy. Sama procedura wdrożenia za pośrednictwem firmy Tpay jest prosta i wygodna. Jest to firma będąca operatorem płatności online oferującym ich wdrożenie podmiotom gospodarczym, w tym sklepom internetowym czy firmom usługowym chcącym umożliwić swoim klientom płacenie za usługi online.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz