Jak wpłynąć na historię kredytową?

Jeszcze do niedawna historia kredytowa była zmartwieniem tylko tych osób, które z jakiegoś powodu nie spłacały w terminie swoich wcześniejszych zobowiązań, co oczywiście zostało odnotowane w odpowiednich biurach i rejestrze. Obecnie pozytywna historia kredytowa jest coraz częściej potrzebna nawet do zaciągnięcia niezbyt wysokiego zobowiązania. Tymczasem okazuje się, że wiele młodych osób nie ma jakiejkolwiek historii kredytowej – a to może im poważnie przeszkodzić w wielu planach. Jak można wpłynąć na historię kredytową?

Rozwiązanie, które zawsze jest skuteczne

Pozytywna historia kredytowa jest możliwa do osiągnięcia tylko wtedy, gdy mamy jakąkolwiek historię zaciągania zobowiązań. A jeśli jej nie mamy – najwyższy czas, by ją stworzyć. Oczywiście nie zawsze jest to takie proste. Wiele banków po prostu nie zgadza się na przyznanie jakiegokolwiek zobowiązania, a jeśli już tak się staje, to najczęściej koszt kredytu jest nieporównywalnie wyższy niż w pozostałych przypadkach. Niektóre osoby są w gorszej sytuacji również przez formę zatrudnienia – mowa głównie o studentach, zatrudnianych na umowę zlecenie (nie wszystkie instytucje respektują taki rodzaj umowy) czy freelancerach, mogących pochwalić się jedynie umowami o dzieło. Co można zrobić w takim przypadku? Rozwiązanie jest wbrew pozorom bardzo proste, a do tego – skuteczne. Chodzi o szybką pożyczkę.

Pożyczka ekspresowa online: jak wpływa na historię kredytową?

Większość instytucji oferujących szybkie pożyczki online nie przywiązuje dużej uwagi do historii kredytowej potencjalnego klienta. Oczywiście sygnałem alarmowym jest zła przeszłość – niespłacanie zobowiązań lub niedotrzymywanie terminów. Brak historii kredytowej nie jest jednak zazwyczaj przeszkodą we wzięciu pożyczki. Po wyborze oferty (i czasami zarejestrowaniu konta, tak ma to miejsce w przypadku firmy eurolan, która oferuje dość innowacyjny rodzaj pożyczki – informacje tutaj: https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy) należy wypełnić jeszcze specjalny formularz i dokonać przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę. I już – reszta zależy od firmy. Jeśli decyzja będzie pozytywna, na konto klienta zostaną wysłane pieniądze. Przyznana pożyczka (a następnie jej spłata w terminie) może być pierwszym krokiem na drodze do budowania wiarygodnej historii kredytowej, niezbędnej, by móc w przyszłości zaciągać poważniejsze zobowiązania (np. kredyt hipoteczny).

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz