Domowa terapia tlenowa i jej zalety

Tlenoterapia, jak wskazuje samo nazewnictwo, to nic innego jak terapia realizowana z zastosowaniem oczyszczonego tlenu. Poprzez regularne sesje do organizmu pacjenta przedostają się masy powietrza pozbawione jakichkolwiek szkodliwych toksyn, a w rezultacie chory staje się dotleniony oraz zrelaksowany. Badania wykazują jednoznacznie, że tlenoterapia, mimo że stanowi dość starą metodę zwalczania schorzeń, jest niezawodnym sposobem leczenia w sposób naturalny i ekologiczny, bez fundowania organizmowi jakichkolwiek skutków ubocznych.

W środowisku domowym

Jeszcze kilka lat temu, aby móc skorzystać z leczenia tlenem, konieczne było systematyczne odwiedzanie szpitali bądź przychodni wyposażonych w wysokiej klasy aparaturę medyczną, czyli profesjonalne koncentratory tlenu. Na dziś dzień dokładnie takie same urządzenia, jak dostępne są w placówkach zdrowotnych, mogą być wypożyczane na użytek osobisty przez klientów indywidualnych. Warto wspomnieć w tym przypadku o renomowanych firmach typu Elektrotechmed działających na rynku medycznym jako fachowe wypożyczalnie asortymentu lekarskiego. Chory ma do wyboru szeroki wachlarz modeli koncentratorów tlenu, przy czym może decydować się na warianty stacjonarne, czyli takie jak na tradycyjnej sali szpitalnej, jak również nieco bardziej praktyczne koncentratory mobilne. Te drugie da się zabrać ze sobą gdzie tylko zechcemy. Są one mniejsze gabarytowo, a przy tym nie ograniczają pacjenta w codziennym funkcjonowaniu jak zupełnie zdrowy człowiek. Poprzez możliwość przeniesienia szpitalnego sprzętu medycznego do otoczenia domowego, nie tylko zwiększa się wygoda pacjenta, ale także przekłada się to na lepsze wyniki leczenia – chorujący czuje się komfortowo we własnych czterech kątach. Sam fakt braku konieczności przebywania w nieprzyjemnym dla każdego środowisku szpitalnym pozytywnie wpływa na psychikę leczonego.

Zwalczanie i zapobieganie

Tlenoterapia jest polecana w zasadzie wszystkim – i pacjentom, którzy potrzebują kuracji tlenem z powodu już rozwiniętych dolegliwości zdrowotnych, jak i osobom niechorującym, które chcą poprawić sobie nastrój bądź zadziałać na swój organizm profilaktycznie. Testy kliniczne potwierdzają, że tlenoterapia daje szansę na zupełne wyleczenie już powstałych stanów chorobowych, złagodzenie ich uporczywych symptomów, zmniejszenie uczucia odczuwanego bólu oraz przeciwdziałanie powstawaniu poważnych schorzeń medycznych. Z pewnością kurację z zastosowaniem oczyszczonego tlenu z koncentratora powinni decydować się pacjenci z infekcjami dróg oddechowych, alergiami, astmą, zawodowi sportowcy, czy osoby wymagające rehabilitacji pulmonologicznej. Tlenoterapia gwarantuje satysfakcjonujące wyniki u chorych na odmę i rozedmę, mukowiscydozę czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz