Usuwanie tatuażu - czy to zawsze możliwe?

Tatuaż może stać się piękną ozdobą naszego ciała. Bardzo często ma on też sentymentalne znaczenie dla swojego właściciela. Należy jednak pamiętać o tym, że tworzenie tatuaży jest trudną sztuką, w związku z czym warto wykonywać je w profesjonalnych studiach. Jeśli nie mamy pewności co do umiejętności tatuażysty, możemy się mocno zawieść. Na szczęście mimo, że jest to bardzo trwała ozdoba, obecnie istnieją nowoczesne sposoby usuwania tatuaży, które dają świetne efekty.Z jakich części ciała można usunąć tatuaż?

Każdy z nas ma nieco inną wizję tatuażu, który pojawi się na naszym ciele. Czasem chcielibyśmy, aby był on duży i widoczny, a innym razem marzy nam się niewielki wzór ukryty na bardziej intymnych częściach ciała. Kiedy jednak zaczynamy się zastanawiać nad możliwością usunięcia takiej ozdoby, pojawia się obawa dotycząca tego, czy na konkretnej części ciała można w ogóle wykonać taki zabieg. Okazuje się, że pod tym względem nie natrafimy raczej na żadne przeszkody. Wystarczy tylko wybrać dobry gabinet, który korzysta z najnowocześniejszych urządzeń. Dzięki temu będziemy mieli większą pewność co do tego, że przeprowadzony zabieg będzie dla nas bezpieczny.Czy usuwanie tatuażu boli?

Osoby, które decydują się na zrobienie sobie tatuażu raczej nie boją się bólu. Tworzeniu takiej ozdoby towarzyszy przecież dyskomfort. Mimo to, wizja bolesnego zabiegu laserowego może wzbudzać w niektórych pacjentach niepokój. Czy zatem usuwanie tatuażu jest bardzo bolesne? Wiele zależy w tym przypadku od naszego własnego progu bólu, ale większość osób, które zdecydowały się na ten zabieg wskazuje, iż miały one nieprzyjemne odczucia. W związku z tym, bardzo często korzysta się ze specjalnych kremów znieczulających nakładanych na skórę przed zabiegiem. Co więcej, aby nie doprowadzić do nadmiernego przegrzania się skóry, stosowane są różne sposoby na jej schładzanie, na przykład przy pomocy zimnego powietrza.Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak jak wspomniano już wcześniej, usuwanie tatuażu to zabieg w pełni bezpieczny, ale tylko pod warunkiem, że jest on przeprowadzany przez profesjonalistę. Warto zatem wybierać renomowane gabinety, w których stawia się na nowoczesne metody, sprzyjające pacjentowi i dające najlepsze efekty. Dobrym przykładem jest tutaj laser Discovery Pico, który jest innowacyjnym rozwiązaniem. Dzięki niemu, cała procedura zabiegowa jest wyjątkowo krótka, a pacjent jest narażony na mniejszy stres, ponieważ dolegliwości bólowe są znacznie mniej dotkliwe. 

Korzystanie z nowoczesnego sprzętu to również znacznie lepsze efekty przeprowadzanych zabiegów, takich jak właśnie usuwanie tatuażu. Tego typu lasery działają bardzo precyzyjnie, dzięki czemu szybciej uzyskać można satysfakcjonujące efekty. Bez problemu można zatem pozbyć się nie tylko małych ozdób, ale także dużych i kolorowych tatuaży, które do tej pory sprawiały specjalistom sporo problemów. Liczba zabiegów wykonywanych takim innowacyjnym urządzeniem jest również mniejsza, a pacjenci nie muszą się obawiać szpecących blizn.

Zobacz ofertę na stronie kliniki 

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz