Klepsydra to sylwetka, o której marzą kobiety! Jakie fasony do niej pasują?

Klasyczna gruszka to sylwetka, o której marzą kobiety. Chociaż właścicielki figury-klepsydry zdecydowanie się różnią, jedna cecha pozostaje wspólna - proporcjonalność. Identyczna szerokość ramion i bioder i wyraźnie zarysowana talia to zdaniem wielu ideał. Nie wiesz, jak podkreślić atuty takiej sylwetki? Sprawdź, jakie kroje będą dla ciebie najkorzystniejsze!

Oversizova koszula czy spódnica ołówek? Co powinna nosić klepsydra?

Chociaż klepsydrę uważa się za figurę idealną, stworzenie idealnej stylizacji może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli zależy ci na podkreśleniu wszystkich atutów sylwetki - wyraźnej talii i najczęściej - pełnego biustu. 

Figura klepsydra nie musi rezygnować z większości fasonów. Nie oznacza to jednak, że we wszystkim wygląda dobrze. Nie wiesz, jakie kroje są dla Ciebie korzystne? Poniżej znajdziesz szereg praktycznych wskazówek i poznasz modele, które muszą znaleźć się w twojej garderobie!

Sukienki dla gruszki - sprawdź, jaki fason wybrać

Decydując się na sukienkę, zadbaj, by ta podkreślała to, co w twojej figurze najlepsze, a więc - proporcjonalne biodra, wcięcie w talii i zgrabny biust. Zrezygnuj z luźnych fasonów i postaw na modele z dopasowaną górą i kloszowanym dołem (także szytym z koła). Idealnym rozwiązaniem okaże się również dekolt kopertowy oraz ten w hiszpańskim stylu. Możesz pozwolić sobie też na delikatne bufki, a nawet - na sukienkę ołówek! 

Gruszka w koszuli? Sprawdzamy, jaką wybrać!

Chociaż figura gruszki najczęściej kojarzy się z obfitym biustem, nierzadko zdarza się, że biodra są wąskie, a biust - mały. Jednocześnie wciąż mamy do czynienia z wyraźnym wcięciem w talii. Zatem, jaką koszulę powinna nosić klepsydra?

Warto pamiętać, że niewątpliwym atutem tej sylwetki jest płaski brzuch. Dzięki temu możesz swobodnie łączyć koszulę z ołówkową spódnicą lub cygaretkami. Jaki fason będzie najlepszy? Kopertowy, z dekoltem w serek albo w kształcie łódki. 

Spódnica czy spodnie? Co powinna nosić gruszka?

Idealna sukienka i koszula znalazły już miejsce w twojej szafie? Przyszedł zatem czas na spódnicę. Najkorzystniejszy fason znajdziesz tutaj: https://answear.com/blog/spodnica-dla-gruszki-jaki-fason-jest-najkorzystniejszy/34509/. Trudno nie zauważyć, że wybór fasonów jest ogromny. A co ze spodniami? 

Jeśli zdecydujesz się na spodnie, powinny być utrzymane w ciemnej, stonowanej kolorystyce. Możesz pozwolić sobie na wzory, ważne jednak, by te były niewielkie, geometryczne i regularne. Dobrym wyborem będzie tkanina zamiast dżinsu. Podwyższony stan i lekko poszerzana nogawka będą pasowały idealnie! 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz