Jak legalnie pozbyć się starego samochodu?

Posiadasz samochód, który jest niesprawny, stary lub uszkodzony? Z pewnością koszty samych napraw oraz utrzymania przewyższają Twój budżet, aby móc pozwolić sobie pozostawić pojazd. Dlatego w takim przypadku część osób decyduje się na skorzystanie z usług skupu aut, aby móc legalnie odsprzedać pojazd. Oddanie samochodu i zezłomowanie to świetne rozwiązanie, jeśli nie wiemy, co zrobić z pojazdem lub jego samodzielna sprzedaż nie będzie opłacalna. Jak zatem legalnie pozbyć się starego samochodu? Sprawdź, czytając nasz poniższy artykuł.

Na czym polega złomowanie samochodu?

Najczęściej właściciele samochodów oddają swój pojazd do złomowania, gdy koszt napraw lub utrzymania jest zbyt wysoki. Są to także sytuacje, w których pojazd jest uszkodzony, niesprawny lub powypadkowy. W takich momentach najlepiej oddać pojazd do skupu w celu demontażu pojazdu lub jego zezłomowania – to właśnie w tych punktach można zrobić to w pełni legalnie. Będziesz również pewny, że wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.

Podczas wizyty na skupie musisz posiadać ze sobą dowód tożsamości, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, polisę ubezpieczeniową oraz oczywiście tablice rejestracyjne, które następnie m.in. oddasz przy wyrejestrowaniu auta w urzędzie.

W jakich sytuacjach można oddać pojazd?

Przede wszystkim do skupu możesz oddać pojazd:

  • niekompletny,
  • uszkodzony, niesprawny oraz nieruchomy,
  • powypadkowy, poleasingowy,
  • uszkodzony technicznie.

Skup przyjmuje każdy pojazd niezależnie od stanu technicznego, marki, modelu, przebiegu czy koloru.

Natomiast wyrejestrować samochód możesz w przypadku:

  • kradzieży pojazdu,
  • wywozu samochodu za granicę lub jego zbycie za granicą,
  • przekazania auta do stacji demontażu lub punktu zbierania pojazdów,
  • zniszczenia samochodu za granicą,
  • przekazania niekompletnego pojazdu do stacji demontażu.

Co zrobić z powypadkowym autem?

Twój pojazd brał udział w wypadku lub poważnej kolizji? Z pewnością został mocno uszkodzony i nie nadaje się do dalszej jazdy. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak skorzystanie z usług skupu, gdzie możesz oddać pojazd. Gwarantujemy, że cała transakcja przebiegnie szybko oraz bezproblemowo, a gotówkę za samochód otrzymasz od ręki. Możesz również na miejscu załatwić wszystko związane z oddaniem pojazdu do skupu – firma odbierze pojazd z dowolnego miejsca wcześniej wyznaczonego. Dlatego nie musisz się niczym martwić – większość formalności załatwianych jest natychmiast.

Skup aut powypadkowych Warszawa to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz pozbyć się swojego samochodu, który jest mocno uszkodzony.

Jak skontaktować się ze skupem aut?

Skontaktować się ze skupem możesz w bardzo prosty sposób. Najczęściej osobiście oraz telefonicznie. Jednak, dzięki temu, że większość skupów posiada swoje strony, można bez problemu skontaktować się z firmą poprzez formularze kontaktowe. Często także umożliwiają wstępną wycenę, dzięki temu możesz dowiedzieć się, ile otrzymasz za swój pojazd.

źródło zdjęcia: freepik.com

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz