Narciarskie trasy biegowe? Ustroń – noclegi i atrakcje

​Bieganie na nartach nie wymaga takiego przygotowania technicznego i kondycyjnego jak zjazd ze stoku. Nie potrzeba też specjalnej infrastruktury, czynnego wyciągu czy wykupionego karnetu. Wystarczy sprzęt i zaśnieżony teren w jakimś malowniczym miejscu. My na przygodę z biegówkami polecamy urokliwe miasto położone na północnych stokach Beskidu Śląskiego, w którym bez problemu znajdziesz atrakcyjne noclegi. Ustroń – to właśnie o nim mowa!

Narciarstwo biegowe stanowi dobry zimowy trening dla tych, którzy w sezonie wiosenno-letnim lubią biegać lub jeździć na rolkach. Jest też doskonałą alternatywą dla tak popularnego nordic walkingu. Mimo że łatwiejsze od narciarstwa zjazdowego, naprawdę potrafi zmęczyć i przynieść wiele frajdy! 

We współpracy z przedstawicielami firmy Sun & Snow, oferującej noclegi w górach i innych pięknych regionach Polski, przygotowaliśmy listę miejsc w Ustroniu, w których można uprawiać narciarstwo biegowe. Komfortowe noclegi Ustroń czekają! Oferują Ci one niezapomniane widoki na malownicze szczyty, mnogość atrakcji i dogodne apartamenty w górach. A zatem kijki w dłonie i zapraszamy do Ustronia! 

Dlaczego Ustroń? Noclegi, atrakcje i infrastruktura 

Ustroń zachwyca malowniczym położeniem. Bez wątpienia największą atrakcją miasta jest bliskość gór – Równicy, Czantorii i Orłowej. Latem przyjeżdża tu wielu miłośników pieszych wycieczek po górskich szlakach (dobrze przygotowanych tras nie brakuje!). Nie bez znaczenia pozostaje też uzdrowiskowy charakter miejscowości. U podnóża Równicy znajduje się Park Zdrojowy – z pijalnią wód i tężnią. Spacerując po parku, można więc wdychać powietrze nasycone cennymi minerałami. Tuż obok Parku Zdrojowego mieści się Leśny Park Niespodzianek, czyli niezwykły ogród zoologiczny z dzikimi zwierzętami.

Co ważne, nawet w szczycie sezonu można znaleźć dogodny nocleg w Ustroniu. Jeśli szukasz miejsca zapewniającego prywatność i wysoki standard, postaw na apartamenty Ustroń z oferty Sun & Snow. Bez obaw – obiekty spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa. „Wszystkie nasze apartamenty są wietrzone i dezynfekowane po każdym pobycie. Personel jest w pełni przygotowany i przeszkolony, by zachowywać daleko idące środki ostrożności. Wszystko po to, by pozwolić naszym gościom na bezpieczny wypoczynek” – podkreślają przedstawiciele firmy. 

Sprawdź Ustroń noclegi

Gdzie w Ustroniu jeździć na nartach biegowych?

Do jazdy na nartach biegowych nadaje się większość leśnych szlaków turystycznych – zarówno pieszych, jak i rowerowych czy konnych. A tych w Ustroniu i okolicach nie brakuje! W mieście wytyczono również kilka łatwych tras spacerowych, które przebiegają w pobliżu interesujących zabytków i innych atrakcji. W większości zaczynają się w okolicach rynku (gdzie działa też Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego) i prowadzą śladem okolicznych atrakcji.

Ustroń może pochwalić się również specjalnie przygotowanymi trasami, przeznaczonymi właśnie do uprawiania narciarstwa biegowego. Znajdują się w centrum miasta i biegną nadwiślańskimi bulwarami. Mają ok. 6 kilometrów długości i są odpowiednie do stylu zarówno klasycznego, jak i wolnego. Co ważne, z tras można korzystać także po zmroku, bo bulwary są oświetlone.

Marzysz już o swojej zimowej przygodzie w tym wyjątkowym miejscu w Beskidzie Śląskim? W takim razie zarezerwuj Ustroń apartamenty i ciesz się aktywnym wypoczynkiem w otoczeniu gór! 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz