Nocleg i zwiedzanie w Krakowie

Wycieczka do Krakowa musi wiązać się z poznawaniem prześlicznych zakątków i zabytków tej dawnej stolicy Polski, dlatego też konieczne staje się takie zaplanowanie pobytu, aby móc jak najwięcej skorzystać z jego atrakcji.

Noclegi w Krakowie

Poznawanie Krakowa to złożony proces, więc najlepiej jest tak zaplanować wyjazd, aby móc zobaczyć jak najwięcej. W związku z tym konieczne jest wykupienie noclegu na jedną lub kilka nocy. To pierwszy krok zanim zdecydujemy się na trasę zwiedzania. Hotel w Krakowie to bardzo dobry sposób na to, aby ciągle mieć miasto w zasięgu ręki. Nie trzeba wówczas myśleć o tym, jak dojechać do swojej kwatery oraz tracić czas na niepotrzebne przejazdy. Można być w sercu Krakowa i poznawać go o każdej porze dnia i nocy.

Rekomendujemy: www.conradhotel.pl 

W samym mieście dostępne jest mnóstwo hoteli, apartamentów i miejsc noclegowych w centrum i na obrzeżach - dokładnie w takiej lokalizacji, jakiej się oczekuje. Wybór jest naprawdę duży, więc z noclegiem nie powinno być problemu. Wszystkie hotele goszczą swoich klientów w najlepszych warunkach zakwaterowania, można oczekiwać po nich pełnej i profesjonalnej obsługi. 

Hotel w Krakowie

Jakie zabytki warto zobaczyć?

Kraków to miejsce dostojne, miejsce spoczynku królów Polski, a wreszcie: miejsce historyczne, tętniące życiem do dziś. Koniecznie trzeba zobaczyć, co skrywa i co proponuje turystom. A jest tego całkiem sporo.

W zależności od tego, ile dni zamierza się spędzić w Krakowie, można podziwiać więcej lub mniej ciekawych punktów. Zacząć należy koniecznie od Trasy Królewskiej, na której mamy: kościół św. Floriana, Barbakan, fortyfikacje miejskie, Bramę Floriańską, a na samym końcu Stare Miasto. Ulica Floriańska ma kilka interesujących miejsc, związanych z historią Polski, historią literatury (dom Jana Matejki, kawiarnię Jama Michalika). Nie można podczas pobytu w Krakowie nie odwiedzić Rynku Głównego z Sukiennicami, gdzie do dziś toczy się aktywne życie kupieckie, choć nie o takim samym charakterze jak dawniej. Kościół św. Wojciecha, kościół Mariacki i wieża ratuszowa – to wszystko usytuowane jest w obrębie Rynku, więc za jednym zamachem można zapoznać się w wieloma interesującymi i niezwykle istotnymi przestrzeniami, z których słynie Kraków.

Jeśli czas na to pozwoli, to warto także przyjrzeć się dzielnicy Kazimierz, niegdyś samodzielnej miejscowości. Od XV w. stanowi ona centrum kultury polskiej i żydowskiej. Obecnie to połączenie nowoczesnej kultury i designu oraz tradycji w postaci odrestaurowanych kamieniczek. Zwiedzanie Krakowa może dotyczyć także innych intrygujących przestrzeni, z którymi należy się zapoznać. To Krakowski Szlak Świętych, obejmujący Katedrę Wawelską, kościół Dominikanów, kościół św. Floriana. Ponadto w Krakowie można się przejść trasą Nowohucką albo Trasą Zabytków Techniki. Od kilku lat miasto zachęca także do odwiedzenia podziemnego muzeum z wystawą „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”, która gwarantuje swoistą podróż w czasie. 

Warto przeczytać: Wybierz prestiżowy hotel biznesowy i wzmocnij swój wizerunek >>

Kraków to nie tylko piękne i niezwykle towarzyskie miejsce, ale przede wszystkim okolica, którą powinien znać każdy Polak. Wycieczka do Krakowa nie może być jednodniowa, bo nie pozwoli zapoznać się z choćby ułamkiem tego, co miasto proponuje turystom. Zarezerwowanie sobie noclegu okaże się nieodzowne, jeśli pragnie się w pełni skorzystać z bogatej krakowskiej oferty.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz