Pomoc prawna złotówkowiczom - na co mogą liczyć kredytobiorcy?

​Pomoc prawna złotówkowiczom opiera się na wielu płaszczyznach. Z pewnością obejmuje kalkulacje i wyliczenia dotyczące roszczenia, z jakimi można liczyć się po usunięciu WIBOR-u z umowy kredytowej bądź po jej unieważnieniu. Przeczytaj artykuł, dowiedz się szczegółów.  

Jak wygląda pomoc prawna dla kredytobiorców złotówkowych? 

Pierwszym krokiem jest przygotowanie dokumentacji. Przed momentem złożenia pozwu potrzebne jest złożenie odpowiednich dokumentów. W momencie, gdy bank odmówi takiej czynności bądź wyda niepełną dokumentację, trzeba będzie przygotować niezbędne pisma. Następnie potrzebne będzie dochodzenie rozszerzeń w imieniu klienta. Na początku zaczyna się dochodzenie w postępowaniu przedsądowym, a kolejno sądowym zarówno w I jak i II instancji. Pomoc złotówkowiczom zawiera również składanie reklamacji do banku w imieniu klienta. 

Taka pomoc to również zapewnienie komfortu. Zespół profesjonalistów zagwarantuje pomoc najwyższej jakości. Kiedy zostanie wydany prawomocny wyrok, który dotyczy nieważności pomoc obejmuje też wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej oraz usunięcie danych z BIK. Takie działanie daje również duże poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu można znaleźć zapisy niedozwolone.    

Jak wygląda stwierdzenie nieważności umowy kredytu? Czy kontaktować się z instytucjami finansowymi?   

Działania dotyczące umowy kredytu zaczynają się w działaniu przedsądowym, a następnie sądowym. Wiele osób zastanawia się, jaki jest ewentualny czas trwania takiej sprawy. Jednak ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie, ponieważ jest to sprawa indywidualna. Czas postępowania sądowego  zależy od wielu czynników, od stopnia złożoności sprawy, dowodów oraz też od tego czy konieczne będzie sporządzenie opinii biegłego. Na czas trwania procesu ma również wpływ obłożenie sądu pracą. Można zakładać, że postępowanie sądowe będzie trwało dwa bądź trzy lata. Warto zauważyć, że korzyści mogą być naprawdę duże i warto zainteresować się tym tematem. W sprawach WIBOR 

Co można uzyskać w sądzie? Czy zgłosić się do organów ochrony prawnej?  

Postępowanie w przypadku, gdy kredyt hipoteczny zmierza do całkowitego unieważnienia rozliczenie dotyczy wyłącznie wysokości otrzymanego kapitału. W wielu przypadkach głównie dotyczących starszych umów kredytowych oznacza, że konieczna jest niewielka wpłata na rzecz banku oraz zamknięcie kredytu bądź innego zobowiązania, oraz możliwości odzyskania z banku kwoty nadpłaty. Czasami możliwe jest usunięcie z umowy samego wskaźnika WIBOR oraz obniżenie raty kredytu czasami o połowę. Wyrok może świadczyć o procesie wykreślenia  hipoteki, wykreśleniu kredytobiorcy z bazy BIK czy całkowitym zamknięciu rozliczenia kredytu. 

Wady prawne umowy kredytu 

Jeszcze do niedawna wielu osobom wydawało się, że tylko umowy frankowiczów posiadają niedozwolone mechanizmy, które pozwalają na ich unieważnienie. Po dokładnej analizie prawno-ekonomicznej doszło do ustalenia, że ciężar majątkowy banki przerzuciły na klientów nie ponosząc żadnych negatywnych konsekwencji na wypadek rosnących stóp procentowych i galopującej inflacji. Poza tym stopa WIBOR polegała na ustaleniu wskaźnika, na podstawie który dochodziło do pożyczenia przez nie kapitału na udzielenie kredytów i pożyczek. Nie obciążały one banków w żadnym stopniu. Banki posiadają odpowiedni kapitał z przechowywanych depozytów, który jest wystarczający na finansowanie kredytów oraz pożyczek. Każdy wzrost wskaźnika WIBOR oznacza zwiększanie zysku banku. Jednak bank nigdy nie zostanie obciążony. Takie działanie doprowadziło do gwałtownego wzrostu rat polskich kredytobiorców. W tym okresie banki mogły odnotować prawie 122% większy zysk w stosunku do roku poprzedniego. Natomiast w tym okresie banki udzieliły znaczenie mniej kredytów. Banki odnotowały kolejne zyski, które były proporcjonalne do kolejnych podwyżek stóp procentowych. 

W świetle przepisów, które dotyczą ochrony konsumenta przerzucanie odpowiedzialności na konsumenta jest niedopuszczalne. Głównie w momencie, gdy wskaźnik WIBOR ustalany jest przez największe banki. Polska jest jednym z nielicznych państw, gdzie stosowany jest taki mechanizm. Dochodzenie roszczeń dzięki innym instytucjom finansowym jest dobrym pomysłem. Pozwanie banku w wielu wypadkach to dobre rozwiązanie. Możemy w łatwy sposób odzyskać odsetki ustawowe i dojść do nieważności umowy kredytu.        

Umowa kredytu - czy są podstawy do usunięcia WIBOR-u? 

Skutkiem usunięcia wskaźnika WIBOR z umowy kredytowej jest zrównanie wynagrodzenia do poziomu wysokości marży. Dla klienta jest to działanie jak najkorzystniejsze. Rata kredytu jest zwykle wysoka, więc unieważnienie umowy w wielu przypadkach  jest dobrym rozwiązaniem. Ważne jest to, że jeżeli wysokość WIBOR-u nie została odpowiednio przedstawiona, to takie rozwiązanie jest jak najbardziej sprawiedliwe. Nieważność umowy będzie wiązała się z uiszczeniem na rzecz banku konkretnej kwoty celem rozliczenia kredytu. Dzięki takiej możliwości dochodzenia roszczeń i prowadzeniu spraw możliwe jest odzyskanie pieniędzy. Warto pamiętać, że istnieje możliwość dochodzenia roszczeń. Podstawą jest, by przeanalizować umowę kredytową oraz zapisy umowy. Warto udać się do biura informacji kredytowej i dowiedzieć się szczegółów. W sporach przeciwko bankom potrzebne jest doświadczenie oraz profesjonalizm. W przypadku postępowania sądowego trzeba przeanalizować umowę kredytu ze szczegółami. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.sobotajachira.pl/pomoc-prawna-zlotowkowiczom/.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz