Podobne miejsca, różne ceny – dokąd wybrać się na wakacje?

Weekend z kulturą we Wrocławiu czy w San Sebastian? Podróż śladami historii w Edynburgu czy w Pradze? A może odpoczynek na plaży lub w jednej z najmodniejszych stolic w Europie? Europejskie miejscowości, pomimo dzielących je tysięcy kilometrów, bardzo często są do siebie podobne pod różnego rodzaju względami. Jednak równie często różnią się cenami, z którymi wiążą się między innymi wykupienie w nich noclegu czy posiłku w restauracjach i poza nimi oraz opłacenie wycieczek.

HomeToGo.pl wraz z GetYourGuide.pl porównało ceny, które trzeba przeznaczyć na pobyt w europejskich miastach wyróżniających się najcenniejszymi atrakcjami dla różnego rodzaju turystów.

Europejskie stolice kultury – Wrocław i San Sebastian

W tym roku zarówno Wrocław jak i San Sebastian współdzielą tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Dla osób zainteresowanych nie tylko wydarzeniami kulturalnymi, a również spędzeniem czasu na piaszczystych plażach i na zwiedzaniu, gorąca Hiszpania i jej błoga atmosfera na pewno okaże się lepszym wyborem. Pomimo tego, że średnia cena za wycieczkę w San Sebastian wynosi ponad 200 zł, warto się na nią zdecydować i odkryć zapierające dech w piersiach widoki wzdłuż Drogi Św. Jakuba w Kraju Basków. Z drugiej strony, Wrocław jest idealnym miejscem dla osób preferujących duże, tętniące życiem miasta i dla dysponujących ograniczonym budżetem.

Miejscowość położona nad Odrą, oprócz przepięknej Starówki, również zachęca do odwiedzin licznymi wydarzeniami kulturalnymi, a także takimi miejscami jak na przykład Park Japoński czy Wrocławskie Zoo. Wycieczka po Wrocławiu kosztuje średnio 92 złote. W polskiej stolicy kultury mniej kosztuje również wykupienie posiłku w restauracji.

Tu na danie wydaje się średnio 50 złotych. W San Sebastian jest zdecydowanie drożej, posiłek kosztuje przeciętnie 88 złotych. We Wrocławiu za cały dzień, na który składa się zwiedzanie, spożycie posiłku w restauracji i wykupienie jedzenia w zwykłych sklepach oraz opłacenie noclegu, wydaje się średnio 175 złotych. W hiszpańskiej stolicy kultury tak spędzony dzień wiążę się z wydatkami w wysokości 529 złotych.

Ciekawe miejsca w europie

Najbardziej trendy miasta – Berlin i Kopenhaga

Stolica Niemiec, znana jako najbardziej „hipsterskie” miasto, szczyci się swoją sztuką uliczną i szalonymi klubami techno. Natomiast Kopenhaga może pochwalić się niepowtarzalną dzielnicą Christiania, w której znajduje się wielki squat całkowicie odróżniający się swoimi nietypowymi budynkami od pozostałej części miasta. Zarówno Berlin jak i Kopenhaga charakteryzują się niesamowitą atmosferą, którą turyści mogą odczuć nie tylko podczas letnich wakacji.  Zakwaterowanie w Berlinie kosztuje średnio 60 złotych mniej niż w Kopenhadze, również za jedzenie w berlińskiej restauracji płaci się przeciętnie dwa razy mniej niż w stolicy Danii. Dla osób chcących oszczędzić trochę pieniędzy Berlin może okazać się lepszym rozwiązaniem, ponieważ za trzy dni spędzone u zachodnich sąsiadów Polaków wydaje się średnio tyle, co za dwa dni w Kopenhadze.

Wyspy – Madera i Gran Canaria

Madera i Gran Canaria to oblegane przez turystów miejscowości na wyspach, które przyciągają głównie niesamowitymi plażami i piękną pogodą. Pomimo tego, że większość cen jest bardzo zbliżona, za zakwaterowanie na Gran Canarii trzeba przeznaczyć średnio dwa razy więcej niż na Maderze, a w dodatku wycieczka po tej części Wysp Kanaryjskich jest cztery razy droższa niż po portugalskim archipelagu. Na obu wyspach można spróbować takich aktywności jak windsurfing, ale jazda na wielbłądzie czeka tylko na turystów decydujących się na wczasy na Wyspach Kanaryjskich.

Miasta historyczne – Edynburg i Praga

Edynburg i Praga to dwa majestatyczne miasta, które zachwycają turystów przede wszystkim swoimi imponującymi zamkami. Historyczne budynki i romantyczne widoki sprawiają, że są to idealne miejsca na wakacje dla osób interesujących się historią. Wybierając się do Edynburga w sierpniu warto jednak mieć na uwadze, że ceny za zakwaterowanie w tym miesiącu są dwa razy droższe ze względu na organizowany Fringe festiwal, który co roku przyciąga tysiące turystów. Praga z kolei uznawana jest za bardzo zróżnicowane miasto, gdzie historyczne wycieczki z przewodnikiem w ciągu dnia przeplatają się z szalonymi imprezami, podczas których można kupić 3 piwa w takiej samej cenie jak jedno w Edynburgu! Również na jedzenie w restauracjach i poza nimi w stolicy Czech wydaje się zdecydowanie mniej niż w stolicy Szkocji. Jeden dzień spędzony w Pradze kosztuje średnio dwa razy mniej niż w Edynburgu.

Źródło:newsrm.tv

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz