Prawda/ fałsz – czyli jaka jest naprawdę zielona herbata?

Co wiesz o zielonej herbacie? Prawdopodobnie, o wielu rzeczach związanych z piciem zielonej herbaty, słyszałeś. Coś kiedyś obiło się o uszy, ale dokładnie nie pamiętasz co. Dzisiaj obalimy wszelkie fałszywe stwierdzenia, dotyczące tego, jaka jest zielona herbata, na co ma wpływ i dlaczego warto ją pić.

Fałsz. Zielona herbata nie odchudza.

Dobra wiadomość jest taka, że chętnie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Oznacza to, że jest fantastycznym pomocnikiem, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej. Co więcej, oczyszcza nasz organizm ze szkodliwych substancji, redukując obrzmienia oraz skórkę pomarańczową, czyli cellulit. Zielona herbata to dodatek do naszej zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznych, które tworząc zdrową kombinację, mają największy wpływ na rewelacyjną sylwetkę.

Fałsz. Zielona herbata nie posiada żadnych składników odżywczych.

Zielona herbata jest bogatym źródłem, z którego można czerpać składniki przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, antyoksydacyjne, neuroprotekcyjne. Wiele badań dowodzi, że zielona herbata obniża ryzyko zachorowania na nowotwór płuc, żołądka czy przełyku. Dodatkowo zielona herbata jest wzbogacona o witaminy A, B1, B2, C, E, K, które są sprzymierzeńcami zdrowych kości i odporności na infekcje.
PS. Istnieją również inne zdrowe herbaty, które wzmacniają organizm i dodają energii.

Fałsz. Należy pić tylko gorącą zieloną herbatę.

Owszem, ta świeżo zaparzona posiada najwięcej korzyści, ponieważ wykorzystuje ona polifenole w bardzo dokładny sposób. Na straty jednak nie wolno spisywać herbat zielonych, które zostały schłodzone czy przygotowane na zimno. Są dobrym orzeźwieniem dla organizmu w upalny dzień i sprawdzoną alternatywą dla tych, którzy piją tylko wodę.

Fałsz. Niskiej jakości herbata zielona pakowana jest w torebki ekspresowe.

Oczywiście, nie polecam kupować herbat nieznanych producentów, którzy kuszą niską ceną. Warto postawić na te marki, które znasz i są popularne. Nie sugeruj się tym, że w torebce ekspresowej, znajdziesz „ochłapy”. W takich torebeczkach znajdują się mniejsze liście, tak aby esencja zmieściła się do kubeczka i była po prostu wygodna.

Mity obalone! Jeżeli jeszcze nie rozpocząłeś przygody z zieloną herbatą, to powyżej znajdują się argumenty, które przemawiają za tym, abyś zaczął regularnie pić jedną z najstarszych herbat na świecie. Jeżeli łakniesz większej ilości informacji, znajdziesz je na www.herbata.info.

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz