Jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem?

Dzieci potrzebują wiele ruchu, by prawidłowo się rozwijać. Zabawa na świeżym powietrzu działa doskonale nie tylko na kondycję fizyczną malucha, ale również na jego zdrowie. Pomaga pozbyć się nadmiaru energii, dotlenić zmęczony codziennymi wyzwaniami umysł, a także wyrobić w pociechach nawyk aktywnego spędzania czasu, co z pewnością przyda im się w dorosłym życiu, by wyrobić w sobie zdrowy tryb życia.

Aktywne zabawy na dworze

Udając się z dzieckiem na spacer czy na plac zabaw, dobrze mieć w zanadrzu kilka zabaw, którymi będzie można zająć malucha, by zachęcić go do ruchu i sprawić, że będzie się doskonale bawił. Istnieje wiele różnych propozycji gier, w które można śmiało bawić się z dziećmi bez wykorzystania jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów. Do najpopularniejszych z zabaw dla maluchów należą: berek, chowanego oraz ciuciubabka. Są to niezwykle proste pod względem zasad gry, które bardzo łatwo będzie dzieciom przyswoić, a które dzięki konieczności uciekania, chowania się i ogólnej zręczności sprawią pociechom niezwykle dużo frajdy. Dzięki nim rodzic może aktywnie spędzić czas ze swoim dzieckiem, dbając nie tylko o kondycję malucha, ale również i swoją, co przyniesie wiele korzyści całej rodzinie.

Do znanych podwórkowych zabaw, które wymagają użycia zabawek, należy między innymi gra w podchody lub różnego rodzaju zabawy z piłkami czy rakietkami, takie jak: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, badminton i ich uproszczone wersje skierowane do dzieci najmłodszych. Dzięki obecności wielu oryginalnych zabawek można również zagrać z dzieckiem we frisbee, puszczać latawiec lub wymyślać własne gry przy użyciu hyper dysk. Te i wiele innych zabawek zapewniają mnóstwo ruchu i dobrej zabawy dzieciom, które uwielbiają brać udział w zabawach grupowych.

Aktywne podróżowanie

Oprócz zabaw, dzieciom można również zapewnić odpowiednią dawkę aktywności poprzez pojazdy takie jak rowery czy polecane deskorolki, których szeroki wybór ostatnimi laty pojawił się na rynku zabawkarskim, pomoże dzieciom nie tylko pozostać w ruchu, ale również rozwinąć koordynację ruchową, zmysł równowagi, zręczność i pomoże lepiej zrozumieć zasady fizyki i ruchu drogowego.

Do tego typu zabawek należy fishboard – jest to niewielka rozmiarem deskorolka na czterech kołach, która mimo niewielkich rozmiarów zapewnia dużą stabilność pojazdu. Jej nazwa wzięła się od charakterystycznego kształtu przypominającego rybę Doskonale nadaje się dla dzieci, którego dopiero uczą się jeździć i są zafascynowane tego typu zabawą, szczególnie w mieście, bowiem konstrukcja deski sprawia, że świetnie nadaje się do miejskich podróży. Niewielki rozmiar zabawki zapewnia maluchom prostotę poruszania się na deskorolce i sterowania nią, a ogromny wybór kolorów desek i kół dodatkowo uatrakcyjnia zabawę.

Alternatywną fishboarda dla dzieci nieco starszych jest longboard. Jest to deskorolka, której deska osiąga długość do 150 centymetrów. Dzięki stabilności i odpowiedniemu wykonaniu pojazd ten pozwala jadącemu na niej dziecku osiągać znacznie większe prędkości niż tradycyjna deskorolka. Longboardy dla dzieci dobrze sprawdzają się podczas jazdy po wzniesieniach i przynoszą mnóstwo frajdy dzieciom, które uwielbiają prędkość. Warto jednak pamiętać, by upewnić się, że dziecko potrafi odpowiednio sterować zabawką, nim pozwoli mu się na jazdę z tak dużą prędkością.

Ekspert sklepu Hulahop.pl przypomina, by kupując dziecku deskorolkę, zadbać również o niezbędne ochraniacze na łokcie, dłonie i kolana oraz o kask chroniący głowę dziecka. Jazda na deskorolce, chociaż zapewnia mnóstwo zabawy, może prowadzić do uszkodzeń ciała, dlatego należy odpowiednio chronić dziecko, by ograniczyć do minimum szansę na uraz podczas jazdy.

Materiał partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz