Jakie są najlepsze sztabki złota? Top 5 sztabek złota

Doskonałym sposobem na zainwestowanie swoich oszczędności jest zakup złota inwestycyjnego. Dotyczy to między innymi sztabek złota, które stają się coraz bardziej popularnym funduszem inwestycyjnym. Należy pamiętać, że są one odporne na inflację i wszelkie zawirowania gospodarcze. Certyfikowane sztabki są bardziej popularne niż papiery wartościowe, ponieważ cena złota nie zmienia się często i drastycznie.

Dlaczego fizyczne złoto jest warte inwestycji?

Złote sztabki to jedna z najlepszych inwestycji. Kupując je, można śmiało lokować swoje oszczędności i chronić je przed inflacją. Jest to dobra inwestycja, zwłaszcza gdy sytuacja polityczna lub gospodarcza nie jest korzystna. Cena kruszcu rośnie, co czyni go ważnym instrumentem finansowym.

Czym jest sztabka złota?

Sztabki złota to najbardziej podstawowy, najważniejszy, a także najprostszy rodzaj złota inwestycyjnego. Wykonane ze sztabek złota, mogą występować w różnych gramaturach. Dzięki temu każdy może postawić na takie, które odpowiadają jego możliwościom finansowym i skłonnościom inwestycyjnym. Można kupić tak mało, jak i jeden gram złota.

Rodzaje sztabek złota

Rodzaje fizycznych sztabek złota dzieli się na podstawie tego, czy posiadają one akredytację LBMA, czy też nie - jest to związane z ceną złota. Większość producentów produkuje identyczne typy. Różnice w cenie wynikają wyłącznie z faktu, że sztabki są z reguły większe od ceny pozostałych typów. Jaki jest koszt kilograma sztabek złota? Aby kupić jedną, trzeba będzie liczyć się z kosztem około trzystu tysięcy złotych. Na ostateczną cenę będzie miał wpływ aktualny kurs złota.

London Bullion Market Association (LBMA) to organizacja, która ma znaczący wpływ na rynek złota. Zrzesza ona wszystkie firmy i instytucje, które działają w branży metali szlachetnych. Sztabki i inne produkty, które uzyskały akredytację LBMA, mają więc gwarancję oryginalności i prawdziwego pochodzenia.

Ile waży sztabka złota?

Wszystko zależy od producenta. Przykładowo, bardzo popularna jest sztabka złota o wadze 31,1 grama lub jednej uncji. Najczęściej spotykane są sztabki o wadze 400 uncji. Wagę tę można przeliczyć na kilogramy i sztabka złota o tej wadze będzie ważyć dokładnie 12,44 kilograma. Wymagania Good Delivery nakazują, by sztabki złota ważyły od 350 do 420 uncji.

Są to ilości, które najprawdopodobniej zainteresują klientów biznesowych. Inwestorzy indywidualni mogą wybierać spośród następujących rodzajów: 1g - 2/2,5g (w zależności od producenta), 5g - 10g, 20g - 1oz, 50g - 100g, 250g i 1000g.

Złote sztabki

Sprawdź 5 najpopularniejszych sztabek złota

Wielu sprzedawców oferuje złote sztabki o różnej wadze - waga będzie determinowała cenę, jaką zapłacisz za zakup sztabki. Na ostateczną kwotę będzie miało wpływ nie tylko waga. Zależy ona również od kosztów bicia, a także od marży. Marża jest większa, a koszt wykonania sztabki mniejszy.

Sztabki złota o wadze 1 uncji

Sztabka złota, znana również jako 1oz, to jedna trojka złota. Sztabka C.Hafner 1 Ounce Bar to certyfikowana sztabka złota, która jest dostępna w atrakcyjnej cenie.

Sztabki złota 10g

Sztabki o masie do 10 gramów są bardzo powszechne. Świetnym przykładem jest 10 gramowa sztabka złota Kinebar Munze Osterreich. Posiada hologram i jest potwierdzona certyfikatem. Certyfikowana jest również 10 gramowa sztabka C.Hafner w złocie z akredytacją LBMA.

Sztabki złota 20g

Sztabki 20 gramowe są przystępne cenowo i stanowią popularny wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją podróż w inwestowaniu w złoto.

Sztabki złota 50g

Sztabki złota o wadze 50g są opcją pośrednią pomiędzy droższymi sztabkami 100g lub tymi, które ważą znacznie mniej.

Sztabki złota 100g

Sztabki złota, które ważą 100g to wyższa cena, ale zdecydowanie warto. Sztabki te są symbolem prestiżu i wielkiej satysfakcji, zwłaszcza, że są bardzo przystępne cenowo.

Gdzie można kupić złote monety i sztabki złota?

Warto wiedzieć, ile waży sztabka złota i ile może kosztować. Nigdy nie należy opierać się na niesprawdzonych źródłach. Możesz uniknąć płacenia wysokich cen za podrobiony produkt, wybierając renomowanych sprzedawców o dobrej reputacji. Możesz zweryfikować autentyczność metali szlachetnych, w szczególności sprzedaż złota, sprawdzając nie tylko ich wartość, ale także autentyczność. W tym celu powinieneś zwrócić większą uwagę na rynek złota. Sprawdź złote sztabki na stronie mennica-krakowska.pl/8-zlote-sztabki.

Jak kupić sztabki złota?

Online

Transakcje online to wygodny sposób na zakup sztabek złota. Jest to szybkie i łatwe, nie zajmuje dużo czasu i jest bardzo przyjazne dla użytkownika.

W sklepie stacjonarnym

Zakupy stacjonarne to również opcja dla osób, które chcą nabyć sztabki złota. W większości większych miast w Polsce znajdują się placówki, które sprzedają tradycyjne sztabki złota. Wszystkie one gwarantują wysoką jakość obsługi.

Jaką cenę można zapłacić za zakup sztabek złota?

Kiedy masz już listę najlepszych sztabek złota do kupienia, czas na zakupy. Możesz zapłacić za sztabki złota za pomocą gotówki, przelewu bankowego lub karty. Możliwe jest również płacenie bitcoinem, czyli kryptowalutą. Możesz czuć się bezpiecznie niezależnie od metody płatności - płatność gotówką lub kartą jest dostępna dla inwestorów, którzy kupują złoto inwestycyjne w punktach stacjonarnych.

Jak przechowywać sztabki złota?

Większości inwestorów nie chce spędzać snu z powiek przechowywanie złota. Istnieją bezpieczne sposoby na przechowywanie złota, dzięki którym możesz spać spokojnie w nocy. Możesz bezpiecznie przechowywać swoje złoto w sejfie w swoim domu lub w bankowej skrytce depozytowej. Jest to gwarantowany sposób na bezpieczeństwo.

Czy warto kupować sztabki złota?

Inwestowanie w złoto zawsze będzie opłacalne w dłuższej perspektywie, niezależnie od tego, czy kupujesz złote sztabki, czy czyste monety. Niezaprzeczalnie prawdą jest, że sztabki złota są bezpieczną inwestycją. Pieniądze są chronione przed inflacją i nie tracą wartości podczas zawirowań gospodarczych czy politycznych, nawet w czasie wojny.

Niekoniecznie trzeba inwestować w złoto. Jednak takie sztabki złota inwestycyjnego to świetny wybór. Zawsze można sprzedać złoto w zależności od ceny złota. Rynek złota jest duży i ceny złota nie wahają się zbyt często.

Co jest lepsze: Sztabki złota czy złote monety?

Czy rozważasz zakup złota? Prawdopodobnie zastanawiasz się nad zakupem złota jako potencjalny inwestor. Jest to normalne. Starasz się bezpiecznie zainwestować swoje pieniądze i chcesz mądrze kupić monety bulionowe lub złoto (inwestycja w złoto w ogóle). Jeśli nie jesteś pewien, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze - moneta, sztabka czy moneta bulionowa, obszerny wpis na blogu o tym, jakie złote monety bulionowe kupić, pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Już nie musisz się zastanawiać, czy kupno złota to dobra decyzja.

Podsumowanie: Jakie sztabki złota najlepiej kupić?

Złote sztabki to świetny sposób na bezpieczne zainwestowanie swoich oszczędności - nie tracą one na wartości nawet w przypadku globalnego kryzysu. Waga kupowanej sztabki będzie decydować o jej wartości - możesz kupić nawet 1 gram. Gdzie można najskuteczniej kupić złoto? Ważne jest, abyś kupował tylko w zaufanych miejscach, które oferują pełnowartościowe produkty z mennicy. Flying Atom to dobry wybór na zakup złota, srebra i platyny. Sklep ten oferuje również wyprzedaże w atrakcyjnych cenach, które są nastawione na potrzeby klienta. Warto przyjrzeć się złotu inwestycyjnemu, zwłaszcza że jest to świetny sposób na lokatę kapitału w trudnych czasach.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz