Korzyści wynikające ze stosowania maski do włosów

Lśniące, odżywione i sprężyste włosy – kto z nas o nich nie marzy? Niestety niewiele osób może poszczycić się pasmami, które nie wymagają ingerencji odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Zniszczone, przesuszone, łamliwe i pozbawione blasku kosmyki to codzienność wielu z nas. Wpływ na taki wygląd mogą mieć różne czynniki. Często jest to niewłaściwa dieta i brak odpowiedniej ilości witamin i minerałów, jednak jeszcze częściej to niewłaściwa pielęgnacja włosów i narażanie ich na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Bardzo duży wpływ mają tutaj zabiegi stylizujące, jak farbowanie, trwała ondulacja lub regularne korzystanie z prostownicy czy lokówki. Na szczęście istnieją produkty, które umożliwiają ich regenerację – są to przede wszystkim maski do włosów. Poznaj korzyści płynące z ich stosowania.

Maski do włosów – dlaczego warto?

Garnier maski do włosów to prawdziwe produkty do zadań specjalnych. Ich regularna aplikacja jest w stanie przywrócić zdrowy wygląd nawet najbardziej zniszczonym pasmom. Oczywiście nie jest to efekt natychmiastowy. Jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone, na zauważalne efekty będzie trzeba poczekać co najmniej kilka tygodni. Możliwe, że nie obędzie się bez wizyty u fryzjera – jeśli końcówki Twoich włosów łatwo się kruszą, należy je skrócić, aby Twoje włosy mogły rosnąć szybciej i wyglądały zdrowiej. Mimo tego to właśnie maski do włosów są produktami, które powinny znaleźć się na półce każdej osoby, której zależy na regeneracji i odżywieniu swoich kosmyków. 

Czym charakteryzują się maski do włosów? W przeciwieństwie do odżywek posiadają one znacznie bogatszy skład. Znajdziemy w nich składniki nawilżające, odżywcze i regenerujące. Ich konsystencja również może być inna niż ta, którą posiadają odżywki. Z reguły są gęstsze i aby dokładnie wniknęły we włosy, należy pozostawić je na nich przez odpowiednią ilość czasu. 

Regularne korzystanie z maski do włosów jest w stanie sprawić, że Twoje pasma odzyskają utracony blask, gładkość czy nawilżenie. Produkty te będą najlepszym rozwiązaniem w przypadku włosów, które są wyniszczone częstymi zabiegami stylizacyjnymi i wymagają intensywnej regeneracji. 

Maski do włosów – jak stosować?

Chociaż może się wydawać, że w aplikacji masek do włosów nie ma niczego skomplikowanego, od tego, czy zastosujemy je w sposób prawidłowy, zależeć będzie wygląd naszych kosmyków po umyciu. Ze względu na to, że maska ma znacznie bogatszą konsystencję niż odżywka czy balsam do włosów, nie jest najlepszym produktem do codziennego stosowania. Postępując w ten sposób, możesz łatwo obciążyć swoje włosy i sprawić, że będą się znacznie szybciej przetłuszczać. Aby stosowanie maski do włosów przyniosło zamierzone efekty, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • przed aplikacją maski należy dokładnie umyć włosy oczyszczającym szamponem. Usunie on zanieczyszczenia i delikatnie rozchyli łuski, dzięki czemu maska lepiej wniknie we włosy;
  • maskę należy nakładać na wilgotne, ale lekko osuszone ręcznikiem włosy. Nakładając produkt na ociekające wodą włosy, ryzykujesz, że większość produktu spłynie wraz z wodą po ich powierzchni i produkt nie zadziała tak jak powinien;
  • jeśli Twoje włosy posiadają tendencję do przetłuszczania, nakładaj kosmetyk od połowy długości włosów ku dołowi;
  • maskę pozostaw na włosach przez 15-30 minut. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, nałóż na głowę foliowy czepek – wytworzone za jego pomocą ciepło sprawi, że produkt zadziała jeszcze lepiej;
  • maski do włosów spłukuj letnią wodą.

Maska do włosów – jak wybrać najlepszą?

Nie ulega wątpliwości, że regularne stosowanie maski do włosów pozwala przywrócić naszym kosmykom dawny, zdrowy wygląd, wzmocnić je oraz odżywić. Jednak w jaki sposób wybrać odpowiedni produkt, jeśli wybór jest tak duży? Przede wszystkim należy poznać potrzeby swoich włosów. Pomocne będzie przy tym określenie ich porowatości. Dzięki temu poznamy, jakich składników potrzebują nasze włosy i będziemy mogli szukać ich w konkretnych produktach.

Zdecydowanie lepszym wyborem będą maski do włosów z naturalnym składem, bogate w oleje i masła roślinne. Składniki, których zdecydowanie należy unikać w maskach, to alkohol etylowy, parafina, oleje mineralne oraz silikony.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz