Modne piecyki do Twojego domu

Obecnie wszyscy zwracamy baczną uwagę na aranżacje domu czy mieszkania. Każdy pragnie, aby we wnętrzu, w którym mieszka było jednocześnie przytulnie i stylowo, a przede wszystkim oryginalnie – bo w ten sposób podkreślamy swój własny charakter, wyrażając go poprzez wnętrza i odróżniamy się od całej reszty. By mieszkanie miało swój indywidualny rys nie potrzeba wcale wielu zabiegów czy mnóstwa dodatków z różnych stron świata – czasem wystarczy nawet jeden element, by całe pomieszczenie nabrało odpowiedniego charakteru, zachwycając tak domowników, jak i ich gości. Modne piecyki wolnostojące COLOR są właśnie takim elementem!

Wnętrze z pomysłem 

Piecyki wolnostojące COLOR najlepiej nadają się do domów urządzonych w stylu nowoczesnym, bo ich niebanalne wzornictwo i bogata kolorystyka po prostu idealnie będą współgrać z utrzymanymi w podobnym stylu meblami i dodatkami. Nie oznacza to jednak wcale, że nie można ich ustawić we wnętrzach urządzonych w zupełnie inny sposób – nawet w tych stylizowanych na dawne. Piecyki występują w różnych modelach – mogą wyglądać bardziej nowocześnie lub bardziej tradycyjnie. W dodatku ich obudowa również może być różna – od ostrej czerwieni, poprzez stonowaną czerń i stal, po obudowę wykończoną wysokiej jakości kamieniem, przypominającym nieco marmur. Wszystko to sprawia, że piecyki można dobrać tak naprawdę wedle swojego gustu i potrzeb domu. Z pewnością będzie to atrakcyjny dodatek.

Rodzaje piecyków COLOR

Piecyki COLOR występują w rozmaitych wersjach – główny podział dzieli je na piecyki powietrzne oraz piecyki wodne. Te drugie posiadają płaszcz wodny, wyposażony w zamkniętą komorę spalania. Powietrze doprowadzane jest z zewnątrz, co pozwala dodatkowo podnieść sprawność urządzenia i zastosować tego rodzaju piecyki w domach z wentylacją mechaniczną z rekuperacją, a także w domach pasywnych. Warto też wiedzieć, że takie produkty są wyjątkowo czyste i na pewno nie będą powodowały tak gromadzenia się spalin w pomieszczeniu, jak i konieczności częstego i dokładnego mycia szyby. O jej czystość dba specjalnie zaprojektowana komora spalania, jak również podział powietrza na pierwotne i wtórne, przy czym to drugie służy także do czyszczenia szyby. Świetne piecyki wodne to urządzenia E WASSER.

Jeśli chodzi o piecyki powietrzne, do wyboru klientów jest ich cała masa! Piecyki posiadają wymiennik powietrzny o wysokiej sprawności, a zarówno ich design, jak i efektywność są możliwie najlepsze. Dostępne modele to na przykład A1 MARS FG, A4 GAMA, C5 ALSO GOLD, D1 SOLO, G2 SUPREMA SD, H2 NOBILE czy J1 LATUS. Piecyki mogą być wyższe lub niższe, o bryle węższej lub szerokiej i o ciekawych dodatkach, jak na przykład szufladka na drewno, albo bez żadnych dodatkowych udogodnień. Są i takie modele jak na przykład A3 ARENA SD, z przeszkleniami po 3 stronach, dzięki czemu z każdej można obserwować wesoło igrające wewnątrz ogniki. Są i takie, w których palenisko zostało umieszczone na obrotowym postumencie, jak na przykład w modelu D6 SOLO FG. W tym modelu znaleźć można także otwartą komorę do składowania drewna, umieszczoną poniżej paleniska. Zaletą wszystkich produktów jest duża gama kolorystyczna, dostępna zarówno w galerii firmy, jak i w ulotce produktu, która pozwala jeszcze lepiej dopasować wszystko do potrzeb konkretnej aranżacji wnętrza.

piecyki na pellet

Zalety piecyków COLOR

Któż nie marzy czasem o deszczu lub burzy za oknem, oglądanej z wnętrza oświetlonego jasno światłem z kominka i wypełnionego płynącym z niego ciepłem? Wszyscy posiadamy podobny sentyment, bo takie kominki kojarzą nam się z czymś przyjemnym, a wnętrzom nadają wyjątkowego uczucia przytulności, tak pożądanego w domu. Wszak mówi się nawet o „domowym ognisku” – warto więc podobne mieć u siebie! Tradycyjne kominki pojawiają się jeszcze czasem w domach, jednak wersje nowoczesne nie tylko prezentują się lepiej, ale wyposażone są też w liczne udogodnienia, dzięki którym warto je mieć. Pomijając sam design, piecyki pozwalają na obniżenie kosztów ogrzewania. Użytkowanie również nie stanowi wielkiego problemu, a do tego możliwość regulacji przepływu na powietrze pierwotne i wtórne pozwala dłużej utrzymać szybę w czystości, opóźniając proces jej brudzenia i czyszcząc ją, jak też wydatnie poprawić proces spalania.

Sam montaż jest wyjątkowo łatwy i nie stwarza problemów – nie trzeba pieczołowicie przebudowywać domu, a przy przeprowadzce zostawiać kominka. Piecyk wolnostojący można przenieść do nowego domu razem ze swoimi rzeczami! Mniejsza moc, włożona w proces spalania, pozwala jednocześnie uzyskać większą ilość ciepła. Jak wiadomo, technologia w każdej branży idzie do przodu i również tworzenie kominków ogromnie się zmieniło, pozwalając wykorzystać całą wiedzę, by przy mniejszej energii uzyskać lepszy efekt! Każdy może więc mieć w swoim domu urządzenie grzewcze atrakcyjne wizualnie i dodające wnętrzu uroku, a przy tym takie, które w dodatku pozwala je ogrzać. Zimowe czy jesienne wieczory można spędzać razem, w modnym, ciepłym wnętrzu, wpatrując się w wesoło trzaskające płomienie.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz