5 najbardziej przydatnych akcesoriów do laptopa biznesowego

Do zastosowań biurowych, jak również do obsługi oprogramowania biznesowego przedsiębiorca czy jego pracownicy bez wątpienia potrzebują komputera, który będzie dopasowany do indywidualnych oczekiwań. Laptop jako narzędzie pracy może się doskonale sprawdzać, ale zwiększysz jego funkcjonalność dzięki akcesoriom. Sprawdź nasze top 5 najbardziej przydatnych tego typu gadżetów.

Stacja dokująca do laptopa

To niewielkie, niepozorne urządzenie, które podłączysz do laptopa na stanowisku pracy za pomocą zaledwie jednego kabla. Złącze, na przykład Displayport przez USB 3.0, jak w przypadku stacji dokującej Dell Dock dostępnej w sklepie https://www.laphard.pl, umożliwia szybkie i sprawne połączenie z wieloma wyświetlaczami oraz wszystkimi używanymi na co dzień urządzeniami peryferyjnymi niezbędnymi w pracy zawodowej.

Dzięki stacji dokującej uzyskujesz uniwersalną kompatybilność. Współpracuje ona z komputerami przenośnymi różnych marek. Jest elegancka i oszczędza miejsce na biurku. W zależności od wybranego modelu stacja dokująca pozwala na podłączenie różnych akcesoriów i wyświetlaczy za Twoim pośrednictwem przy użyciu jednego kabla USB, zwykle typu C.

Mysz bezprzewodowa

Pomimo faktu, że laptopy są seryjnie wyposażone w touchpad, wiele osób korzysta z myszek komputerowych. Bez wątpienia zwiększają one komfort pracy biurowej, ponieważ pozwalają znacznie szybciej i sprawniej przełączać się pomiędzy poszczególnymi aplikacjami czy oprogramowaniem.

W związku z tym, że laptop biznesowy powinien być jak najbardziej mobilny, warto zainwestować w bezprzewodowe akcesoria do komputerów i laptopa, w tym myszkę. Nie ogranicza ona użytkownika żadnymi zbędnymi kablami. Można wybrać urządzenie, które będzie miało wysoką precyzję i krótki czas reakcji. Bardziej zaawansowane myszki komputerowe mogą mieć programowalne klawisze, które świetnie sprawdzają się w zastosowaniach biurowych.

Dyski zewnętrzne

Podczas wykonywania różnych obowiązków zawodowych można generować wiele danych cyfrowych, które powinny zostać zarchiwizowane na dysku twardym komputera. Jeśli brakuje przestrzeni dyskowej w laptopie biznesowym, można sięgnąć po dysk zewnętrzny. Do zastosowań biznesowych najlepiej sprawdza się przy tym zewnętrzny SSD, ponieważ jest znacznie bardziej odporny na wstrząsy czy ewentualne uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z popularnymi niegdyś HDD.

Modemy do laptopów biznesowych

Nie wszystkie modele notebooków biznesowych są wyposażone w miejsce na kartę SIM, która pozwala na wykorzystanie mobilnego internetu na przykład w podróży. Nie trzeba wówczas zmieniać laptopa, ponieważ wystarczy dokupić do niego niewielki modem LTE/5G. Jest to stosunkowo niedrogie urządzenie, które zwiększa funkcjonalność komputera i wpływa na lepszy komfort pracy.

Torba na laptopa

W specyfice pracy biurowej może leżeć wykonywanie obowiązków zawodowych poza biurem. Delegacje, konferencje, prezentacje u klientów i kontrahentów powodują, że należy nosić ze sobą laptop biznesowy jako narzędzie pracy. By chronić go przed niebezpieczeństwem upadku z wysokości bądź innymi uszkodzeniami mechanicznymi, można kupić torbę na laptopa. Dostępne są również plecaki, niezmiennie wykonane z wytrzymałych i odpornych na wilgoć materiałów. Taka torba powinna mieć wiele przegródek, którą ułatwią przenoszenie z miejsca na miejsce również dokumentów niezbędnych w pracy biurowej.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz