Diners Club Polska: Pięć miejsc w Kazachstanie, które powinieneś odwiedzić

Kazachstan jest coraz częściej celem podróży polskich firm, ale ten niezwykły kraj warto odwiedzić nie tylko z powodów biznesowych. Tym bardziej, że w przyszłym roku bezpośrednie połączenie lotnicze do Kazachstanu uruchomi nasz narodowy przewoźnik. Diners Club Polska, wydawca kart kredytowych z kompleksowym ubezpieczeniem podróży, przedstawia zestawienie pięciu najciekawszych miejsc w Republice Kazachstanu, które trzeba zobaczyć.

Podwodny las, który dalej rośnie

Położony w jeziorze Kaindy las został zalany około sto lat temu przez lazurowe jezioro o wielkości 400 metrów i głębokości 30 metrów. Do dziś nad taflę wyłaniają się gałęzie świerków, które dalej rosną. Czysta, niemal turkusowa woda oferuje wyjątkowe widoki i przyciąga pasjonatów nurkowania – ze względu na swoją przejrzystość. Jezioro jest oddalone ok. 130 kilometrów od największego miasta kraju – Ałmaty.Wycieczka do Kazachstanu

Wieża o kształcie drzewa

Astana, stolica Kazachstanu jest pełna przepychu i tak nowoczesna, że niektórzy nazywają ją „Dubajem dalszego Wschodu”. Panoramę tego wyjątkowego miasta można podziwiać z wieży Bajterek. Punkt widokowy jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Kazachstanu – znajduje się na odwrocie każdego banknotu kazachskiej waluty tenge i w herbie Astany. Swoją budową nawiązuje do kazachskiej legendy o „mitycznym drzewie życia i magicznym ptaku szczęścia”. Wieża ma 105 metrów wysokości i kształt drzewa, na szczycie którego znajduje się ogromne jajo. Na taras widokowy warto wjechać zwłaszcza po zapadnięciu zmroku – wtedy budynek jest podświetlany, a panorama miasta najpiękniejsza. Budowa obiektu została zakończona w 2002 r.

Symbol jedności religii

Ta niezwykła piramida o wysokości 74 metrów ma aż trzy poziomy, na których mieszczą się teatr operowy (w podziemiu, ale z wielkim obrazem słońca na suficie), wielka sala kongresowa z okrągłym stołem (stanowiącym górną część słońca w suficie opery) i mała sala kongresowa w przeszkolonym szczycie piramidy, na którym namalowane są gołębie i wizerunek „solarnego bóstwa”. Budynek jest symbolem pojednania wszystkich religii,  a w jego wnętrzu odbywają się m.in. spotkania przywódców religijnych. Budowa obiektu otwartego pod koniec 2006 r. kosztowała 8,7 mld tengów kazachskich (czyli ok. 58 mln dolarów).

Hotel nad Morzem Kaspijskim

Caspian Riviera Grand Palace Hotel to jeden z najbardziej wyjątkowych hoteli świata. Pięciogwiazdkowy obiekt znajduje się w Aktau, zaledwie 70 metrów od brzegu Morza Kaspijskiego. Z ogromnych tarasów, które są do dyspozycji gości widać morze i prywatną plażę. Hotel spełnia też najwyższe standardy biznesowe. Posiada atrakcyjne sale konferencyjne i obsługę znającą wiele języków. Jest położony w pobliżu lotniska.

- Koszty pobytów w hotelach pięciogwiazdkowych w Kazachstanie są wyjątkowo niskie – dwuosobowy pokój można mieć już za ok. 800 zł za dobę. Od niedawna za wyjazdy biznesowe i turystyczne do tego kraju można płacić kartą Diners Club, która oferuje także wygodne i korzystne ubezpieczenie w podróży – mówi Katarzyna Fatyga, dyrektor generalna Diners Club Polska.

Kraj od podszewki w Muzeum Narodowym

National Museum of the Republic of Kazakhstan to nowoczesne i atrakcyjne dla turystów miejsce, w którym można poznać historię jednego z największych krajów na świecie. Zwiedzanie muzeum to ambitne zadanie i warto przeznaczyć na nie sporo czasu – budynek ma aż 74 tys. metrów kwadratowych. Informacje dla oglądających przygotowano m.in. w języku angielskim, więc dociekliwym turystom nie umknie żadna z ciekawostek. Obiekt otwarto w 2014 r.

Źródło:newsrm.tv

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz