Drukarnie internetowe

W XXI wieku drukarki do użytku domowego są popularnymi urządzeniami, które w swoich domach ma wiele osób. Nie wszystko jednak można wydrukować na takich urządzeniach - profesjonalne drukarnie oferują więc swoim klientom wykonanie m.in. wydruków wielkoformatowych, nadruków na kubkach, koszulkach czy poduszkach, a także druk ulotek i podobnych materiałów reklamowych. Z usług drukarni korzystają zarówno firmy jak i osoby prywatne.

Internetowa drukarnia wielkoformatowa

Coraz popularniejsze stają się drukarnie internetowe, które zapewniają prosty proces zamawiania i dostarczają wydruki prosto do domu, np. lobos.promo. Z usług takich firm często korzystają inne firmy, które zlecają im wydruki wielkoformatowe.

Czym jest wydruk wielkoformatowy? Jest to druk na dużych formatach folii lub papieru. Przy pomocy druku wielkoformatowego wykonywane są między innymi:

- billboardy,
- banery reklamowe,
- tablice informacyjne,
- szyldy reklamowe,
- plakaty,
- stojaki reklamowe,
- roll up, 
- stojaki.

Wydrukowanie tych elementów przy użyciu zwykłej, biurowej drukarki nie byłoby możliwe. Chociaż w drukarniach wielkoformatowych zazwyczaj zakupów dokonują firmy poszukujące materiałów promocyjnych i reklamowych, to z ich usług skorzystać mogą także osoby prywatne, które chcą np. wykonać plakat w formie prezentu dla kogoś znajomego.

drukarnia wielkoformatowa

Drukarnia internetowa - jak wygląda proces zamawiania?

Jak wygląda proces realizacji zlecenia w danej drukarni? Drukarnie internetowe pozwalają na proste zlecenie wydruków, zazwyczaj posiadają bowiem wygodną w użyciu stronę internetową, na której znajduje się też kreator. Przy pomocy kreatora można samodzielnie wykonać prosty projekt lub wgrać projekt, który przygotowaliśmy już wcześniej.

Wiele drukarni internetowych oferuje także skorzystanie z usług ich grafika. Czasami usługa ta znajduje się w cenie wydruku, ale najczęściej za zaprojektowanie należy zapłacić osobno, a cena zależna jest od skomplikowania projektu.

Czas realizacji zamówienia

Czas realizacji konkretnego zlecenia zależny jest od wielu czynników, a do tego czasu należy doliczyć dzień lub dwa dni więcej, które potrzebne będą na dostarczenie wydruku wielkoformatowego. Większość drukarni oferuje czas realizacji do tygodnia.

Drukarnia internetowa - cennik

Jak prezentują się ceny w drukarniach internetowych? Są one konkurencyjne w porównaniu do tradycyjnych, stacjonarnych drukarni. Z czego to wynika? Przede wszystkim drukarnia internetowa nie musi posiadać fizycznego biura, a na dobrą sprawę wydruki można wykonywać w garażu lub magazynie na obrzeżach miasta lub w obrębie prywatnej posesji właściciela drukarni. Odpadają więc koszty związane z wynajmem lokalu w mieście, zmniejszają się także koszty pracowników, ponieważ nie trzeba zatrudniać kogoś, kto będzie przyjmował zamówienia w lokalu.

Ceny pojedynczych projektów są bardzo rożne i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od formatu i ilości wydruków wielkoformatowych. Koszt pojedynczego billboardu czy plakatu będzie spory, ale im więcej ich zamówimy, tym mniejsza będzie cena jednostkowa.

Cenę wydruku w drukarni internetowej podnieść mogą także takie elementy, jak: ekspresowa realizacja (usługa oznacza przesunięcie danego zlecenia na początek kolejki), czy też wydruk na nietypowym papierze. Bardzo często do ceny wydruku należy doliczyć cenę za wykonanie projektu. Cena ta potrafi się wahać od 100 do nawet 1000 złotych i zależna jest od stopnia skomplikowania oraz terminu realizacji.

Drukarnie internetowe wielkoformatowe są coraz popularniejsze i coraz więcej firmy oraz osób prywatnych decyduje się na skorzystania z ich usług.

Artykuł powstał we współpracy z biznesoutfit.pl

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz