Jakie szkła progresywne wybrać?

Soczewki progresywne to najnowsze rozwiązanie okularowej korekcji wad wzroku co będzie umożliwiać widzenie z bliska i z daleka oraz na pośrednie odległości. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które maja dwie pary okularów do czytania oraz do dali oraz dla tych co używają soczewek dwuogniskowych. Pierwsze sprawiają kłopot, ciągłe szukanie drugiej pary nie będzie komfortowy. Okulary dwuogniskowe mają segment do bliży z widoczną linią podziału i to od razu będzie nam pokazywać wiek tej osoby, która nosi takie okulary i może się to okazać dyskomfortem dla takiej osoby, dlatego wydaje się, że będzie trzeba tego unikać.

Soczewki progresywne będą gwarantować nam płynne przejście, które pozwoli na widzenie w odległości dalekich, pośrednie oraz bliskie. Oko nie męczy się tak jak w soczewkach dwuogniskowych, wzrok przenoszony będzie płynnie z dali do bliży i dostajemy komfort użytkowania oraz bardzo dobre samopoczucie. Będzie można oczekiwać, że w ten sposób nasz wygląd nie będzie zdradzał problemu z widzeniem.

Soczewki mają gwarantować nam wyraźne widzenie na każdą odległość, estetykę okularów i wygodę w noszeniu, dzięki posiadaniu jednej pary okularów, dowolność w znalezieniu oprawy niezależnie od tego jaka jest wada wzroku, przejrzystość oraz komfort użytkowania również dzięki temu, że zastosowana będzie powłoka antyrefleksyjna.

Nowa generacja soczewek progresywnych

O supernowoczesnej i zindywidualizowanej konstrukcji, która będzie gwarantować komfort widzenia co będzie powiązane między innymi z płynnym przejściem między dalą oraz bliżą. Ruch głowy ograniczone są w ten sposób, nie ma zniekształceń w polu widzenia, nie ma efektu pływania oraz kołysania obrazu.

Podczas wyboru dobrych dla siebie rozwiązań trzeba będzie kierować się kilkoma różnymi kwestiami. Między innymi będzie to moc soczewek, im wyższa będzie moc tym szkło okularowe będzie grubsze, wtedy sięgać trzeba po soczewki progresywne w wyższych indeksach, są one cieńsze niż standardowe. Trzeba sprawdzać jaka będzie różnica pomiędzy bliżą i dalą. Im wyższa będzie addycja tym nowsza konstrukcyjnie będzie taka soczewka i dzięki temu pole widzenia robi się większe. Cenna będzie ochrona przeciwsłoneczna, wtedy trzeba wybierać powłoki fotochromowe. Wielkość tarczy w oprawie również ma znaczenie. Jeśli oprawa będzie stosunkowo mała może się niestety okazać, że będzie krótka strefa progresji i nie wiadomo jak w praktyce się to sprawdzi. Oczywiście liczy się komfort patrzenia oraz użytkowania. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, soczewki progresywne zindywidualizowane biorą pod uwagę dodatkowe parametry w celu stworzenia soczewki tak zwanej szytej na miarę.

okulary progresywne

Pielęgnacja okularów progresywnych

Twoje soczewki są wykonane z dużą starannością z wytrzymałych materiałów. Dodatkowo mogą być one chronione powłoką antyrefleksyjną. Nadal jednak będą one narażona na uszkodzenia, dlatego bardzo ważne będzie to, by dbać o nie w odpowiedni sposób.

Porady dotyczące użytkowania

Gdy zakładamy lub też zdejmujemy okulary zawsze trzeba robić to obiema rękami. Trzymamy okulary w ręku, oprawę za mostek nie za zauszniki. Przechowujemy zawsze takie okulary w odpowiednim futerale. Nie kładziemy okularów soczewkami do podłoża. Staramy się uważać na wysokie temperatury. Nie kładziemy okularów również na takich przedmiotach, które mogą stać się silnym źródłem ciepła takich jak kuchenka czy urządzenie grzewcze. Nie zostawiamy ich w samochodzie, gdy jest wysoka temperatura na zewnątrz. Trzeba uważać na wszystkie agresywne składniki, które mogą doprowadzić do zniszczenia naszych okularów.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz