Kilka ciekawostek o głośnikach tubowych

Wyróżniają się naturalnością dźwięku, charakteryzują czystością brzmienia, a przy okazji zaskakują pięknym wyglądem. Głośniki tubowe, określane również mianem „głośników ciśnieniowych”, to prawdziwy hit wśród sprzętu o podobnych właściwościach. Oferowane przez nas głośniki to gwarancja wysokiej jakości dźwięku - sprawdź, który model odpowiada najlepiej Twoim potrzebom.

Gdzie się ich używa?

Głośniki tubowe to, najpewniej najstarszy rodzaj głośników – na początku bowiem dźwięk rozchodził się na duże przestrzenie dzięki tubom, które stanowią obecnie najważniejszy element tego rodzaju sprzętu. Głośniki tubowe to sprzęt, który do niedawna był wykorzystywany najczęściej przez profesjonalistów, służąc do nagłośnienia dużych obszarów na zewnątrz, czyli – na przykład – rozmaitych placów, parkingów, ulic oraz obiektów sportowych. Głośniki tubowe charakteryzują się bowiem odpornością na trudne warunki pogodowe i – w przeciwieństwie do klasycznych głośników – posiadają naprawdę wysoką moc akustyczną.

Tego rodzaju głośniki chętnie stosuje się także w kinie oraz w zestawach estradowych. Po głośniki tubowe sięgają jednak coraz częściej zwykli, nieprofesjonalni odbiorcy. Chętnie korzystają z nich również miłośnicy kina domowego oraz wszyscy, którzy chcą naprawdę rozkoszować się ulubioną muzyką przy perfekcyjnie brzmiących dźwiękach. W takiej sytuacji, możemy znaleźć głośniki, które będą swoją powierzchnią zajmowały jedynie niewielką przestrzeń.

Jak to działa?

Konstrukcja głośnika opiera się na tym, że wychodzący z niego dźwięk jest promieniowany dzięki rozszerzającej się tubie. W zależności od konkretnego modelu kształt tuby, budowa membrany oraz samego układu magnetycznego mogą się znacząco od siebie różnić. W przeciwieństwie do typowych głośników, te wyróżniają się bardzo dużą sprawnością oraz bardziej precyzyjną kierunkowością.

Istotną zaletą jest również ich efektywność, czyli – innymi słowy – wysoka sprawność energetyczna oraz dobry stosunek jakości akustycznej (czyli tej, która została oddana) do elektrycznej (czyli energii dostarczonej). W przypadku profesjonalnego nagłośnienia oszczędność energii oraz natężenie dźwięku okazują się być bardzo istotne.

Sam dźwięk głośników tubowych można kierować na określone, wybrane przez siebie punkty. Umożliwia to mocno ukierunkowana wiązka promieniowania, dzięki której możliwe jest odpowiednie nagłośnienie w dużych przestrzeniach.

Głośniki tubowe

Na fotografii głośniki tubowe marki Avantgarde Acoustic.

Tubowe głośniki klasy High-End

Obecnie dostępne są na rynku głośniki stworzone dla wszystkich, dla których jakość i naturalność brzmienia są naprawdę istotne. Tego typu produkty potrafią stworzyć tylko najbardziej renomowane marki, takie jak Avantgarde Acoustic. Firma oferuje szeroką gamę produktów, pośród których znajdują się - między innymi - głośniki o kompaktowych rozmiarach, które można postawić praktycznie w każdym domu. Co więcej, oprócz bardzo wysokiej jakości dźwięku, przyciągają one oko fantastycznym designem, tak jak model Zero 1, który wyróżnia się spośród innych głośników tego producenta nowoczesnym wyglądem. Prosta, pozbawiona dekoracji bryła stanowi esencję prostoty i funkcjonalizmu. Same tuby znalazły się we wnętrzu jego obudowy.

Model Duo G2 to z kolei wyjątkowo popularne kolumny umieszczone na stelażu, które osiągnęły na płaszczyźnie dźwiękowej niemal perfekcję dzięki zastosowaniu w nich tub sferycznych. Ich duży rozmiar w ogromnym stopniu wpływa na przyjemność oraz dynamikę słuchanej muzyki. Jak mało które głośniki, potrafią one oddać jej aurę oraz żywiołowość.

To tylko dwa z wielu modeli wyprodukowanych przez firmę Avantgarde Acoustic, która posiada w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów w licznych wariantach kolorystycznych.

Polecamy również artykuł, w którym poruszono kwestie multiroom i adaptacji akustycznej na biznes-praca.pl

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz