Moda ślubna - bądź piękna w tym dniu jak nikt inny

Własny ślub to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni w życiu. Panna młoda jest wtedy w centrum uwagi. Przede wszystkim na niej skupiają się oczy wszystkich gości, a także oczy ukochanego. Musi więc wyglądać najpiękniej, jak tylko się da. Wybór sukni ślubnej nie jest prosty, a suknie potrafią naprawdę dużo kosztować. Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną? Co oferuje teraz moda ślubna?

O czym pamiętać wybierając suknię ślubną?

Wybierając suknię ślubną należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Niby założymy ją tylko raz w życiu, tylko w ten właśnie dzień. Jednak pomyślmy o tym, że później może posłużyć komuś innemu. Sprzedaż sukni ślubnej to dobry sposób na zyskanie miejsca w szafie i odzyskanie choć części wydanych na suknię pieniędzy. Pamiętać należy też o tym, że poszukiwania sukni trzeba zacząć już dużo wcześniej, bo na co najmniej pół roku przed ślubem. Zastanówmy się przed pójściem do salonu, co nas interesuje. Przeanalizujmy wszystko – naszą sylwetkę, modę, możliwą pogodę w dniu ślubu. Bardzo ważną częścią wyboru sukni ślubnej są przymiarki. Bez mierzenia nigdy nie znajdziemy idealnej. Nie kupujmy nigdy sukni ślubnej przez internet, nawet jeśli cena będzie kusząca. W ten sposób tej idealniej nie znajdziemy.

Moda ślubna – kolory sukien

Od zawsze suknia ślubna kojarzy nam się z bielą lub kolorem écru. Takie suknie są do dziś wybierane najczęściej i zapewne nigdy się to nie zmieni. Jednak do gry zaczynają wchodzić także inne kolory. Szczególnie w przypadku ślubów cywilnych panie odchodzą od klasycznych białych sukien. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby nieco zaszaleć. Wśród kolorowych sukienek królują delikatne, pastelowe kolory. Najlepszym przykładem będzie tu różowa sukienka, która nadaje się na ślub świetnie.

Długość sukni ślubnej

Suknie ślubne to zazwyczaj kreacje maxi z długimi trenami ciągnącymi się za panną młodą. Owszem, nadal jest i będzie to najczęstszy wybór, moda ślubna oferuje suknie o różnej długości, w tym nawet sukienki mini. Można więc nieco zaszaleć, ale jednak klasyka to klasyka. Nie co dzień mamy okazję założyć na siebie tak niezwykłą kreację z trenem. Warto to wykorzystać i nie rezygnować z tego trendu.

Fason sukni ślubnej

Suknia ślubna powinna być idealnie dopasowana do sylwetki panny młodej. Dlatego fason jest najważniejszym elementem, na jaki trzeba zwrócić uwagę wybierając suknię na ten wyjątkowy dzień. Najczęściej spotykane są kreacje w kształcie litery A, idealne dla pań plus size, ale nie tylko. Są to suknie z obcisłym gorsetem i rozłożystymi, wielkimi spódnicami. Taki fason księżniczki na pewno sprawi, że poczujemy się wyjątkowo, bo w końcu przecież to wyjątkowy dzień i to jedyny w życiu. Nie brakuje jednak również fasonów dla skromniejszych minimalistek. Sukienki maxi z klasyczną spódnicą albo typu syrenki to świetny wybór dla pań z idealną figurą.

Dekolt sukni ślubnej

To także bardzo ważna rzecz, mocno wpływająca na charakter kreacji. Wybór dekoltu oczywiście zależy od wielkości biustu. Wziąć pod uwagę również trzeba miejsce ceremonii. Do kościoła nie ubierzemy sukni z dużym dekoltem i odsłoniętymi ramionami, natomiast do USC lub w inne miejsce możemy się o to pokusić. Panie z większym biustem mogą sobie pozwolić na suknię z dekoltem w kształcie litery V lub suknię bez ramiączek. Panie z mniejszym biustem zaś muszą pogodzić się z suknią bez głębokiego dekoltu.

Rękawy sukni ślubnych

Wybór rękawów lub ich braku to kolejna ważna decyzja do podjęcia. Tutaj też musimy wziąć pod uwagę miejsce ślubu, bo do kościoła nie można iść z odsłoniętymi ramionami i plecami, chyba że do takiej sukienki dobierzemy bolerko czy żakiet. Do wyboru są sukienki bez ramiączek, na ramiączkach cieńszych lub grubszych bądź z rękawami krótkimi lub dłuższymi. Świetnym wyborem będą rękawy koronkowe lub bufiaste.

Detale

To ostatnia rzecz, którą trzeba przemyśleć poza oczywiście jeszcze dopasowaniem welonu i butów. Chodzi tu o zdobienia sukni. Mogą to być jakieś naszyte wzory, kwiaty, ale też kokardy, cekiny czy perły. Wszystko zależy od naszego gustu i preferencji. Pamiętajmy, że mamy w tym dniu czuć się naprawdę wyjątkowo i pięknie, ale też komfortowo.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz