Czy warto zainwestować w smartfon Xiaomi Mi5?

Xiaomi Mi5 to telefon który z powodzeniem można uznać za wyjątkowy. Jego nietuzinkowość wynika przede wszystkim z tego, że przez długi czas w Polsce nikt oficjalnie nie zajmował się jego dystrybucją. Choć więc, podobnie jak inne smartfony, Xiaomi Mi zbierał bardzo dobre recenzje, niewiele osób mogło powiedzieć coś więcej na jego temat, traktowano go więc przede wszystkim jako pewną ciekawostkę. Teraz jednak Mi5 czeka również na nabywców z naszego kraju? Czy warto więc przyjrzeć mu się bliżej? Wiele wskazuje na to, że tak.

Co zobaczymy?

Xiaomi Mi5 jest dostępny w kilku kolorach, a znajdujący się na jego froncie wyświetlacz zajmuje mniej więcej ¾ powierzchni. Na prawej krawędzi natrafimy na przycisk pozwalający na regulację głośności oraz wyłącznik. Z kolei na dolnej jej części można spotkać głośnik oraz port ładowania (w tym przypadku jest to USB-C). Górna krawędź to tradycyjnie miejsce dla portu podczerwieni oraz złącza słuchawkowego. Samo wykonanie telefonu nie odbiega od tego, co w momencie jego powstania uważane było za standard. Mamy więc do czynienia z dwoma taflami szkła (Gorilla Glas 4), które zostały ze sobą połączone z wykorzystaniem wykonanej z metalu ramki. To dość dobrze prezentująca się kombinacja, choć w sieci można znaleźć sporo uwag krytycznych na temat poziomu bezpieczeństwa, jaki gwarantuje.

Warto poświęcić nieco uwagi wyświetlaczowi, jest on bowiem nietypowy z uwagi na swój rozmiar. Matryca ma 5.15 cali i jest wykonana w technologii IPS. Rozdzielczość Full HD, jaka została tu zastosowana, jest dobrym rozwiązaniem. Można liczyć nie tylko na czytelny, ale i stosunkowo ostry rozmiar.

Co znajduje się w środku?

Przywykliśmy już do tego, aby jakość telefonów komórkowych oceniać analizując w pierwszej kolejności aparaty fotograficzne. Warto więc podkreślić, że w tym przypadku mamy do czynienia z naprawdę solidnym wykonaniem. Aparat główny charakteryzuje się 16-megapikselową matrycą, warta podkreślenia jest przy tym również dwukolorowa, bardzo skuteczna, doświetlająca dioda LED. Ciekawa jest też aplikacja aparatu. Jest na tyle rozbudowana, że z urządzenia bez problemu korzystać będą zarówno miłośnicy eksperymentów, jak i osoby, które wolą, gdy wszystkie parametry są ustalane automatycznie.

Także pytanie o wydajność może mieć kluczowe znaczenie dla decyzji o tym, aby zaopatrzyć się w dany model lub zrezygnować z niego. Warto więc wspomnieć, że procesor Qualcomm Snapdragon 820, który został tu zastosowany nadal jest uważany za jeden z najsolidniejszych na rynku. Jeżeli więc mielibyśmy mówić o jakichkolwiek niedociągnięciach związanych z wydajnością telefonu, z pewnością zwrócilibyśmy uwagę przede wszystkim na to, że mamy do czynienia z modelem relatywnie szybko nagrzewającym się.

Gdy w grę wchodzi bateria, jej pojemność wynosi 3000 mAh, mamy więc do czynienia z tym, co przy smartfonach z tak zwanej średniej półki cenowej jest dziś standardem. Testy potwierdzają zresztą, że rozładowanie telefonu w czasie jednego dnia użytkowania jest dość skomplikowane, a to sprawia, że Mi5 może zawstydzić także modele bardziej prestiżowe.

Czy warto kupić Xiaomi Mi5?

Smartfon Xiaomi Mi5 to bardzo pozytywne zaskoczenie na polskim rynku telefonów komórkowych. Nie jest może najtańszy, nie ma się jednak wrażenia, że jego cena została niewłaściwie oszacowana. Otrzymujemy rozwiązanie bardziej niż solidne, które będzie w stanie usatysfakcjonować także te osoby, które wykorzystują telefony komórkowe na dziesiątki sposobów. To jedna z tych propozycji, która spodoba się nawet szczególnie wymagającym użytkownikom. 

Ofertę smartfonów Xiaomi Mi znajdziesz w sklepie Dragonist.pl

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz