TOP 5 polerek samochodowych. Auto detaling w praktyce

W tym artykule uwaga zostanie poświęcona auto detailngowi. Czym dokładnie jest to sformułowanie? Inaczej mówiąc, jest to kompleksowe czyszczenie, renowacja i konserwacja samochodu. Może ona również dotyczyć tylko jego elementów, np. samego zderzaka albo błotnika. Krótko mówiąc, zabieg ten ma na celu przedłużenie żywotności samochodu i utrzymanie jego wyglądu, w jak najlepszym stanie. Auto detailing dzieli się na dwa typy, takie jak: zewnętrzny i wewnętrzny.

Wewnętrzny obejmuje czyszczenie i konserwację przestrzeni pasażerskiej i bagażnika. Jest, to świetny wybór, kiedy tapicerka samochodu jest skórzana. Jak wiadomo skóra szybko się zdziera, a taka forma zabiegów pozwoli utrzymać ją w świetnym stanie wizualnym. Oprócz tego w zakres prac wchodzi czyszczenie podsufitki, kokpitów, dywaników, oraz wszystkich elementów plastikowych i metalowych. Celem jest doprowadzenie do stanu, który będzie najbliższy fabrycznemu.

Detailing zewnętrzny polega natomiast, na szczególnym zadbaniu o powłokę lakierniczą. Oprócz tego na konserwacji felg, szyb, czy elementów chromowanych. Przykładowa regeneracja powłoki lakierniczej dzieli się na trzy etapy. Najpierw dochodzi do oczyszczenia całej karoserii, z wszelkich nieczystości. Kolejnym krokiem jest polerowanie samochodu. Może do niego dojść w formie ręcznej lub maszynowej, w zależności od możliwości. Następnie cała karoseria musi zostać dokładnie nawoskowana.

PROFESJONALNY SPRZĘT DO AUTO DETAILINGU

Aby auto detailing wykonany był na wysokim poziomie, potrzebny do tego jest niezbędny sprzęt. Należy za opatrzeć się w taki, który pozwoli na szybkie i sprawne wykonanie prac. W wyposażeniu warsztatu zajmującego się takimi usługami powinny znajdować się np. podajniki do przechowywania padów, czy także wieszaki przeznaczone do przetrzymywania na nich maszyny polerskiej. Pomoże, to w znacznym stopniu posługiwanie się danymi narzędziami. Kolejnymi pomocnymi akcesoriami będą półki do trzymania szczotek i wózek detailngowy. Półki pomogą utrzymać szczotki w należytej czystości. Każde zabrudzenie na nich, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia lakieru. Wózek natomiast pozwoli na położeniu na nim wszystkich potrzebnych rzeczy na daną chwilę. Co za tym idzie wszystkie akcesoria znajdować się będą ,,pod ręką" i niepotrzebne będzie szukanie ich po całym garażu. Wieszaki można zakupić, w zależności od danych potrzeb. Mogą one być przystosowane do przetrzymywania na nich jednej, dwóch, a nawet większej ilości sztuk maszyn polerskich.

Oczywiście najważniejszym narzędziem w całej usłudze, będzie tzw. polerka samochodowa. Bez niej nie byłaby możliwa odpowiednia konserwacja. Polerowanie ręczne nie jest polecane, ze względu na mniejszą dokładność. Maszyna polerska pozwoli wykonać pracę na najwyższym poziomie, z zadbaniem o każdy szczegół.

Warto krótko podsumować ten fragment. Najważniejszymi elementami będą: wieszaki, podajniki, wózki, półki, szczotki, gąbki, wiadra, separatory, mikrofibry, butelki, opryskiwacze, pędzle i oczywiście maszyna polerska.

POLERKA SAMOCHODOWA: DO JAKICH PRAC BĘDZIE POTRZEBNA?

Polerka samochodowa, to specjalistyczne urządzenie służące do usuwania rys, hologramów i innych uszkodzeń powłoki lakierniczej. W związku, z czym pomaga ona w przeprowadzaniu potrzebnych korekt, aby zachować jak najlepszy stan lakieru. Co za tym idzie podnieść efekt wyglądu zewnętrznego. Posługiwanie się maszynami polerskimi, nie jest łatwe. Warto podkreślić, że wymagają one dużej wprawy i umiejętności. Tylko wtedy użytkowanie polerki będzie miało odzwierciedlenie w pracy. Sama ona nie wystarczy, aby został uzyskany pożądany efekt. Jeśli posiada się wystarczające zdolności, będzie ona lepszym rozwiązaniem niż ręczne polerowanie. Dzięki korzystaniu z maszyny, można bardziej dopracować wiele szczegółów i uzyskać piękny efekt.

TOP 5 POLEREK SAMOCHODOWYCH

Do kupienia, jest bardzo dużo polerek samochodowych. Dzielą się ona na te lepsze, jak i gorsze. W tym artykule jednak warto skupić się na tych lepszych, które nie zawiodą użytkownika. Nie jest, to również towar, na którym warto oszczędzać. Wyższa jakość maszyny pozwoli na lepsze efekty i dłuższą pracę. Zakup produktu niższej jakości, wiązał się będzie z szybkim zużyciem i niższą efektywnością. Dlatego poniżej znajdzie się naszym zdaniem TOP 5 polerek samochodowych, które pozwolą na pracę na najwyższym możliwym poziomie.

  • Rupes - polerka elektryczna iBrid Nano Long Neck 230/240 V DLX + dodatkowy zestaw
  • Rupes - polerka elektryczna iBrid Nano Short Neck 230/240 V DLX + dodatkowy zestaw
  • Rupes - polerka elektryczna LHR15 Mark III + dodatkowy zestaw
  • Rupes - polerka elektryczna Milie LK900E 230V + dodatkowy zestaw
  • Flex XFE 15 125 18,0-EC/5,0 SET

Sprawdź ofertę powyższych polerek samochodowych na sklep.motogo.pl

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz