Ubezpieczenia samochodowe – sprawdź, co zrobić, żeby płacić mniej!

Ubezpieczenia samochodowe z roku na rok stają się coraz droższe. Są jednak czynniki, które możesz z łatwością wyeliminować i dzięki temu płacić niższe składki OC. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak w prosty sposób można zmniejszyć koszty ubezpieczenia.

Chcesz płacić mniej za ubezpieczenie samochodowe? Weź pod uwagę te trzy czynniki:

  • pojemność silnika

Im mocniejszy silnik, tym szybciej jesteś w stanie poruszać się pojazdem po drodze. Nawet jeśli nie planujesz korzystać z takiej możliwości – Twój ubezpieczyciel surowiej wyliczy ryzyko spowodowania kolizji lub wypadku i za ubezpieczenie samochodowe prawdopodobnie zapłacisz więcej.

  • sportowe auta są super, ale…

…wpływ masy i prędkości na rozmiar szkody jest oczywisty. Decydując się na terenówki albo nawet na samochód z nadwoziem typu kombi musisz liczyć się z wyższą składką ubezpieczeniową.

  • marka ma znaczenie

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe naliczają wyższe opłaty ubezpieczeniowe tylko ze względu na markę zakupionego pojazdu. Na przykład właściciele marki BMW płaca średnio 37% więcej za obowiązkową polisę w porównaniu z posiadaczami pojazdów marki Skoda.

ubezpieczenia samochodowe

Ubezpieczenie samochodowe a stan cywilny – czy to ma sens?

Jeśli jesteś po ślubie – ubezpieczyciel prawdopodobnie wyliczy dla Ciebie mniejszą składkę ubezpieczeniową niż gdybyś był kawalerem lub panną.

W pierwszym kwartale 2017 roku osoby stanu wolnego otrzymały o 72% droższe propozycje ubezpieczeniowe, w porównaniu do zamężnych właścicieli pojazdów.

Najtańsze ubezpieczyciele miały za to osoby bezdzietne – 27,7%, drożej niż rodziców dwójki lub więcej dzieci.

Czy zawód może wpływać na ubezpieczenie samochodowe? Tak!

Co prawda nie dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, ale zdarza się, że przedstawiciele niektórych profesji są szczególnie premiowani. Na przykład w czerwcu 2017 za ubezpieczenie mniej płacili zawodowi kierowcy, rolnicy. Najwyższe ubezpieczenie za to dostało się sportowcom.

Ubezpieczenie samochodowe a przebieg

Im więcej kilometrów przejechałeś swoim samochodem, w tym jest ono gorszym stanie technicznym. Tym samym- staje się on mniej bezpieczny i łatwiej nim o szkodę na drodze. Nie trudno się więc domyślić, że duży przebieg pojazdu oznacza wyższą składkę OC.

Ubezpieczenie samochodowe a data wydania prawa jazdy

Praktyka w prowadzeniu pojazdu w oczywisty sposób również wpływa na ryzyko wypadku na drodze. Im młodsza i mniej doświadczona osoba, tym wyższa składka OC.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz