4 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO ZAINWESTOWAĆ W ŻALUZJE FASADOWE

Nowoczesne budownictwo stawia na duże przeszklenia. Okna sięgające od podłogi do sufitu wpuszczają dużo więcej światła i optycznie powiększają przestrzeń. Wymagają one jednak ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem oraz zabezpieczenia szyb przed wiatrem i zabrudzeniami. Żaluzje fasadowe są najlepszym rozwiązaniem dla nowoczesnej architektury. Można je zamontować na zewnątrz okna. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować.

Żaluzje fasadowe to osłony, które kiedyś kojarzyły się jedynie z budynkami użyteczności publicznej. Żaluzje fasadowe zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli domów ze względu na nowoczesne trendy i wymagania w budownictwie mieszkaniowym.

Duże przeszklenia są bardzo nowoczesne i dodają wnętrzu lekkości i przestrzeni. Letnie upały mogą utrudniać korzystanie z takiej ilości okien, jaką byśmy chcieli. Szklane fasady i nowoczesne domy z dużymi oknami szybko się nagrzewają, gdy żar leje się z nieba. Może to prowadzić do wzrostu temperatury wewnątrz budynku. Chłodzenie wnętrz za pomocą klimatyzacji jest kosztowne.

Ochrona przed słońcem - żaluzje fasadowe mogą być montowane na zewnątrz okna, aby zmniejszyć ilość energii słonecznej wpadającej do pomieszczenia i ograniczyć nagrzewanie. Żaluzje są lekkie i łatwe do zamontowania w budynkach mieszkalnych, biurach i domach prywatnych.

Chłodzenie latem

Żaluzje fasadowe montowane są na zewnątrz, aby chronić wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem w okresie letnim. Żaluzje działają jak izolacja, utrzymując komfortową temperaturę we wszystkich pomieszczeniach i zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzatory. Żaluzja zamontowana na fasadzie budynku tworzy masę powietrzną (barierę termiczną) pomiędzy szybą a lamelami, która spowalnia wymianę ciepła. Pozwala to na schłodzenie budynku nawet o 10 stopni Celsjusza w upalne dni, gdy na zewnątrz temperatura sięga 35 stopni Celsjusza.

Ciepło zimą

Żaluzje fasadowe mogą być również korzystne zimą. Gdy temperatura na zewnątrz spada, ciepło ucieka przez duże okna i przeszklone ściany. Może to prowadzić do strat ciepła i pieniędzy na ogrzewanie wnętrza. Żaluzje fasadowe mogą pomóc ograniczyć to zjawisko i zatrzymać ciepło wewnątrz domu. Dzięki temu znacznie obniży się ilość energii potrzebnej do ogrzania wnętrza.

Niższe rachunki

Łatwo jest zaoszczędzić pieniądze zmniejszając koszty ogrzewania w zimie i rezygnując z klimatyzacji w lecie. Żaluzje na fasadzie budynku mogą obniżyć rachunki. Istnieją jednak pewne zasady, których należy przestrzegać, aby czerpać z tego korzyści. Aby zmaksymalizować energię słoneczną, w zimie żaluzje powinny być otwarte w ciągu dnia. W nocy lamele powinny pozostać zamknięte, aby ograniczyć wymianę ciepła. Lato to już inna historia. Żaluzje powinny znajdować się w takim miejscu, aby słońce nie mogło przenikać do wnętrza. Aby umożliwić odpowiednią cyrkulację i skorzystać z chłodniejszego nocnego powietrza, żaluzje powinny pozostawać otwarte na noc. Żaluzje fasadowe to świetna inwestycja, która szybko się zwróci. Korzyści z niej płynące będą utrzymywać się przez wiele lat.

Izolacja akustyczna

Żaluzje fasadowe to także doskonała inwestycja w ciszę. Żaluzje zmniejszają natężenie hałasu i poprawiają akustykę domu. Zamknięte lamele redukują hałasy od pobliskich ludzi, samochodów, deszczu. Zapewnia to ciszę i komfort po długim dniu pracy.

Chcesz zamontować żaluzje fasadowe w swoim domu? Zajrzyj TUTAJ

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz