Wyciskarki wolnoobrotowe do soków

Soki owocowe lub warzywne to bomby witaminowe. Idealnie sprawdzą się dla miłośników zdrowego odżywania, osób na diecie, czy jako porcja witamin bez dosładzania dla dzieci. Wyciskarka wolnoobrotowa sprawi, że z łatwością dostarczysz do swojego organizmu niezbędne minerały w prosty i smaczny sposób.

Wyciskarka wolnoobrotowa — co to jest?

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które służy do wyciskania soków z warzyw oraz owoców. Wolne obroty sprawiają, że  zrobienie pełnowartościowego soku z witaminami, enzymami i wartościami odżywczymi staje się bezproblemowe. Najważniejszym elementem w wyciskarce jest wałek — tak zwany ślimak. Wyciskarki mogą posiadać jeden lub dwa wałki. Prędkość obrotów waha się w przedziale 100-120 obrotów w czasie jednej minuty, co pozwala na zachowaniu większości składników odżywczych. Chcąc wytwarzać sok również z warzyw liściastych, takich jak szpinak lub jarmuż, urządzenie tego typu sprawdzi się idealnie. Jeśli zależy Ci na jak najwyżej jakości soków i łatwości w przygotowywaniu ich, sprawdź ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Jak zrobić sok z wyciskarki wolnoobrotowej.

Zrobienie soku w wyciskarce wolnoobrotowej jest proste — wystarczy umyć warzywa i owoce, usunąć gniazda nasienne lub pestki, następnie włączyć urządzenie, włożyć produkty, chwilę poczekać i proszę! - możemy cieszyć się świeżo wyciśniętym sokiem. Dzięki swoim właściwościom sok uzyskany z tego rodzaju wyciskarki zawiera więcej witamin, a przez to lepiej odżywi nasz organizm. Jeśli zależy Ci na dostarczeniu do organizmu jak największej porcji witamin, soki z wyciskarki wolnoobrotowej to strzał w dziesiątkę. Lubisz połączenie marchewki z jarmużem? A może wolisz odżywczy sok z buraka, który oczyści ciało z toksyn? W wyciskarce owoce i warzywa możesz dowolnie komponować. Opcja dwuślimakowa polecana jest przede wszystkim osobom, które chciałyby wzbogacić dietę sokami z chwastów oraz ziół.

wyciskarka wolnoobrotowa Hurom

Na co zwrócić uwagę przy wyciskarce wolnoobrotowej?

Chcąc dobrać odpowiedni rodzaj wyciskarki pod swoje preferencje, należy zastanowić się, jakiego rodzaju soki będziemy najczęściej w niej przygotowywać. Jeśli chcemy używać głównie roślin liściastych, ziół, chwastów oraz twardych warzyw, takich jak marchew lub burak, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wyciskarki dwuślimakowej. Posiadając niewielką przestrzeń w kuchni do zagospodarowania, umieszczenie wolnoobrotowej wyciskarki może być nie lada wyczynem. W takim przypadku dobrze jest sięgnąć po pionową wyciskarkę jednoślimakową. Poza samymi gabarytami, poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy produktu:

Moc

Standardowa moc 150 W jest najczęściej spotykanym parametrem w tego typu urządzeniach, ale jeśli chcesz wyciskać twarde surowe warzywa np. buraki, lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie wyciskarki o wyższej mocy. Należy pamiętać, że silniki indukcyjne wytwarzają mniej hałasu oraz są bardziej wydajne.

Obroty

Im wolniejsze, tym lepiej wyciśnięte owoce i więcej zachowanych składników odżywczych.

Wielkość otworu

Jeśli chcesz oszczędzić czas, to wyciskarka z dużym otworem sprawdzi się świetnie. Wkładanie całych owoców sprawi, że nie musisz tracić czasu na krojenie.  

Materiały

Zwróć uwagę na rodzaj oraz jakość tworzywa, z jakiego wykonane są wyciskarki wolnoobrotowe. Jeśli urządzenie wyprodukowane jest z plastiku, sprawdź, czy ma oznaczenie BPA free (do kontaktu z żywnością). Dobrą jakość gwarantuje też wykonanie z metalu.

Łatwość umycia urządzenia

Przygotowane soku to proces stosunkowo prosty, jednak umycie wyciskarki po skończonej pracy tak łatwe może już nie być. Dlatego też warto przed zakupem dowiedzieć się, w jaki sposób dany model wyczyścić, by oczyszczenie urządzenia zajęło niewiele czasu.

Dodatkowe opcje

Czy urządzenie posiada dodatkowe funkcje? Wybierając wyciskarkę z dodatkowymi funkcjami, zaoszczędzisz miejsce w kuchni.

Gwarancja

Ważny, choć często pomijany element. Decydując się na kupno wyciskarki, warto zwrócić uwagę na okres gwarancji. Niektóre firmy dają na wyciskarki aż 10 lat gwarancji!

Podsumowując, wyciskarki wolnoobrotowe to prosty sposób na zdrowe odżywianie. Rodzice maluchów z pewnością docenią możliwość zrobienia soku bez dodawania cukru, natomiast dorosłych ucieszy opcja dowolnego łączenia smaków. Jeśli planujesz wspomóc organizm ziołami oraz chwastami, z pomocą wyciskarki wyczarujesz wiele smacznych soków, które pomogą przy kuracji leczniczej. 

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz